Takový diamant by chtěla každá! Nový Renault Koleos oslní

Nový Renault Koleos, který ohromuje svým charismatickým vzhledem, luxusním interiérem i bezpečností, byl představen v čínském Pekingu v roce 2016 a již se prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a řadě zemí Jižní Ameriky. Nyní přichází i na náš trh!

Novinkou na českém trhu

Nový Renault Koleos, který ohromuje svým charismatickým vzhledem, luxusním interiérem i bezpečností, byl představen v čínském Pekingu v roce 2016 a již se prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a řadě zemí Jižní Ameriky. Nyní přichází i na náš trh!

Prostor i pohodlí

Kabina Renaultu Koleos je až překvapivě prostorná, navíc do ní pohodlně nastoupíte širokými dveřmi. Sedadla s vyhříváním i odvětráváním nabízejí vysoký komfort. Díky řešení úložného prostoru a posuvné loketní opěrce má každý cestující dostatek místa pro sebe i své věci. Palubní desce vévodí multimediální systém R-Link 2, s jehož pomocí lze vše snadno ovládat. Velká svislá 8,7″ dotyková obrazovka nabízí spravování funkcí vozu, multimédií, navigace, telefonování a asistenčních systémů řidiče.

Právě asistenční sytémy řidiče usnadňují jízdu. Automatické přepínání světel, nouzové brzdění, a dokonce parkování nebylo nikdy lehčí.

Interiér vozu nabízí maximální komfort.

Bezpečnost především

Aby byl vůz ještě bezpečnější, Renault Koleos disponuje Visio Systémem, který lze pokládat za pomocníka nové generace. Jeho funkce jsou hned tři: 

rozpoznává dopravní značky a upozorňuje na případné překročení povolené rychlosti

varuje před opuštěním jízdního pruhu

automaticky přepíná dálková světla

Easy Park Assist zase odstraní jakékoliv strasti s parkováním. A to dokonce i s podélným! Změří místo a doporučí kam má řidič zajet. Umí také převzít kontrolu nad volantem, takže pak už stačí ovládat pouze plyn, řazení a brzdy. Zaručuje 360stupňovou ochranu, protože má přední, zadní a boční senzory a k tomu také ještě zadní parkovací kameru.

Dále napomůže v často nepříjemné situaci, kdy je potřeba se rozjet do kopce. Vypočítá sklon silnice a použije brzdy tak, aby dal řidiči dostatek času k rozjetí.

Se systéme vozu Renault Koleos už nebude nic problém!

Další záruky bezpečnosti

Renault Koleos má také systém Aktivního nouzového brzdění, který aktivuje brzdy ve chvíli, kdy detekuje riziko srážky a řidič na něj nereaguje. Speciální senzory také varují před vozidlem v mrtvém bodě. To ale není vše! Renault Koleos totiž sleduje jízdní dráhu a korekce volantu, díky čemuž včas poodhalí podezřelé chování řidiče a upozorní ho dříve, než přijde mikrospánek nebo nedostatečná soustředěnost zapříčiněná únavou.

Praktičnost je samozřejmostí

Renault Koleos je ale pohodlný i zvenčí. Disponuje totiž bezdotykovým ovládáním úložného prostoru, takže i s plnými rukami si snadno otevřete jediným pohybem nohy a po uložení věcí se zase prostor uzavře pouhým stisknutím tlačítka.

Tři výbavové stupně

Nový Renault Koleos je nabízen ve třech výbavových stupních. Výbava ZEN je k dispozici ve spojení s motorem Energy dCi 130 a pohonem předních kol. Varianta INTENS nabízí výběr ze tří pohonných soustav: Energy dCi 130 4×2, Energy dCi 175 4×4 a Energy dCi 175 4×4 s převodovkou X-Tronic. Vrcholná výbava INITIALE PARIS je k dispozici exkluzivně ve spojení s jednotkou Energy dCi 175 X-Tronic a pohonem všech kol.

ZEN nabízí zejména: disky kol z lehkých slitin 17”, čalounění v kombinaci látky a koženky, LED denní svícení, přední mlhové světlomety, zadní parkovací senzory, Handsfree kartu Renault, multimediální a navigační systém R-Link 2 s 7” displejem, hudební systém Arkamys.

INTENS přidává hlavně disky kol z lehkých slitin 18”, světlomety LED PURE VISION® , zatmavená zadní okna, elektrochromatické vnitřní zrcátko, zadní a přední parkovací senzory, parkovací kameru, zadní sedadla s děleným opěradlem 1/3-2/3 s funkcí Easy Break, multimediální a navigační systém R-Link 2 s 8,7” displejem.

INITIALE PARIS poskytuje vrcholnou výbavu, která je známá z ostatních vlajkových modelů Renault: disky kol z lehkých slitin 19″ s designem Initiale Paris, kožené čalounění Nappa, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru s možností otevření pohybem nohy pod zadním nárazníkem, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla, Bose Surround Sound System s 12 reproduktory.

Nový Renault Koleos je praktický, designově dokonalý a bezpečný vůz!