Takový diamant by chtěla každá! Nový Renault Koleos oslní

- Reklama -

Nový Renault Koleos, který ohromuje svým charismatickým vzhledem, luxusním interiérem i bezpečností, byl představen v čínském Pekingu v roce 2016 a již se prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a řadě zemí Jižní Ameriky. Nyní přichází i na náš trh!

Novinkou na českém trhu

Nový Renault Koleos, který ohromuje svým charismatickým vzhledem, luxusním interiérem i bezpečností, byl představen v čínském Pekingu v roce 2016 a již se prodává v Austrálii, Turecku, Asii, oblasti Perského zálivu a řadě zemí Jižní Ameriky. Nyní přichází i na náš trh!

Prostor i pohodlí

Kabina Renaultu Koleos je až překvapivě prostorná, navíc do ní pohodlně nastoupíte širokými dveřmi. Sedadla s vyhříváním i odvětráváním nabízejí vysoký komfort. Díky řešení úložného prostoru a posuvné loketní opěrce má každý cestující dostatek místa pro sebe i své věci. Palubní desce vévodí multimediální systém R-Link 2, s jehož pomocí lze vše snadno ovládat. Velká svislá 8,7″ dotyková obrazovka nabízí spravování funkcí vozu, multimédií, navigace, telefonování a asistenčních systémů řidiče.

Právě asistenční sytémy řidiče usnadňují jízdu. Automatické přepínání světel, nouzové brzdění, a dokonce parkování nebylo nikdy lehčí.

- Reklama -

Interiér vozu nabízí maximální komfort.

Bezpečnost především

Aby byl vůz ještě bezpečnější, Renault Koleos disponuje Visio Systémem, který lze pokládat za pomocníka nové generace. Jeho funkce jsou hned tři: 

rozpoznává dopravní značky a upozorňuje na případné překročení povolené rychlosti

varuje před opuštěním jízdního pruhu

automaticky přepíná dálková světla

Easy Park Assist zase odstraní jakékoliv strasti s parkováním. A to dokonce i s podélným! Změří místo a doporučí kam má řidič zajet. Umí také převzít kontrolu nad volantem, takže pak už stačí ovládat pouze plyn, řazení a brzdy. Zaručuje 360stupňovou ochranu, protože má přední, zadní a boční senzory a k tomu také ještě zadní parkovací kameru.

Dále napomůže v často nepříjemné situaci, kdy je potřeba se rozjet do kopce. Vypočítá sklon silnice a použije brzdy tak, aby dal řidiči dostatek času k rozjetí.

Se systéme vozu Renault Koleos už nebude nic problém!

Další záruky bezpečnosti

Renault Koleos má také systém Aktivního nouzového brzdění, který aktivuje brzdy ve chvíli, kdy detekuje riziko srážky a řidič na něj nereaguje. Speciální senzory také varují před vozidlem v mrtvém bodě. To ale není vše! Renault Koleos totiž sleduje jízdní dráhu a korekce volantu, díky čemuž včas poodhalí podezřelé chování řidiče a upozorní ho dříve, než přijde mikrospánek nebo nedostatečná soustředěnost zapříčiněná únavou.

Praktičnost je samozřejmostí

Renault Koleos je ale pohodlný i zvenčí. Disponuje totiž bezdotykovým ovládáním úložného prostoru, takže i s plnými rukami si snadno otevřete jediným pohybem nohy a po uložení věcí se zase prostor uzavře pouhým stisknutím tlačítka.

Tři výbavové stupně

Nový Renault Koleos je nabízen ve třech výbavových stupních. Výbava ZEN je k dispozici ve spojení s motorem Energy dCi 130 a pohonem předních kol. Varianta INTENS nabízí výběr ze tří pohonných soustav: Energy dCi 130 4×2, Energy dCi 175 4×4 a Energy dCi 175 4×4 s převodovkou X-Tronic. Vrcholná výbava INITIALE PARIS je k dispozici exkluzivně ve spojení s jednotkou Energy dCi 175 X-Tronic a pohonem všech kol.

ZEN nabízí zejména: disky kol z lehkých slitin 17”, čalounění v kombinaci látky a koženky, LED denní svícení, přední mlhové světlomety, zadní parkovací senzory, Handsfree kartu Renault, multimediální a navigační systém R-Link 2 s 7” displejem, hudební systém Arkamys.

INTENS přidává hlavně disky kol z lehkých slitin 18”, světlomety LED PURE VISION® , zatmavená zadní okna, elektrochromatické vnitřní zrcátko, zadní a přední parkovací senzory, parkovací kameru, zadní sedadla s děleným opěradlem 1/3-2/3 s funkcí Easy Break, multimediální a navigační systém R-Link 2 s 8,7” displejem.

INITIALE PARIS poskytuje vrcholnou výbavu, která je známá z ostatních vlajkových modelů Renault: disky kol z lehkých slitin 19″ s designem Initiale Paris, kožené čalounění Nappa, elektrické otevírání víka zavazadlového prostoru s možností otevření pohybem nohy pod zadním nárazníkem, ventilovaná a vyhřívaná přední sedadla, Bose Surround Sound System s 12 reproduktory.

Nový Renault Koleos je praktický, designově dokonalý a bezpečný vůz!