FACESTARAutotestSvětová soutěž ženské auto roku 2024 má vítěze: Kia EV9 ovládla kategorii...

Světová soutěž ženské auto roku 2024 má vítěze: Kia EV9 ovládla kategorii SUV

Zcela nová Kia EV9 byla vyhlášena vítězem v kategorii SUV v prestižní soutěži Světové ženské auto roku 2024 (WWCOTY). Toto ocenění následuje po úspěších crossoveru Niro, který v roce 2023 zvítězil v celkovém hodnocení této soutěže a modelu Sportage, který v roce 2022 ovládl kategorii nejlepší ‚Rodinné SUV‘.

Do ankety byly nominovány novinky, z 62 kandidátů vybrala porota na shortlist pouze jeden vůz z každé kategorie. Model Kia EV9 vynikl v konkurenci díky svým výjimečným jízdním vlastnostem, pohodlí, konektivitě, bezpečnostním prvkům, a především svým pozitivním dopadem na životní prostředí. Mezinárodní porota, složená z 75 předních motoristických novinářek, včetně české zástupkyně poroty z portálu www.zenavaute.cz, z 52 zemí světa, ocenila EV9 za její inovativní design a vynikající poměr kvality a ceny.

Design na prvním místě

Kia EV9 elektrické SUV s možností až sedmi míst k sezení, představuje průlom v oblasti designu, technologií a výkonu. Její unikátní obousměrné dobíjení a ultrarychlá 800voltová dobíjecí infrastruktura nabízejí nový pohled na elektrickou mobilitu. S cenou, která je konkurenceschopná oproti jiným vozidlům ve stejném segmentu, definuje EV9 nové standardy pro trh elektrických vozů.

foto archiv Kia

EV9 spolu s dalšími čtyřmi vítězi kategorií postoupí do závěrečného kola, ze kterého vzejde vítěz. Women’s Worldwide Car of the Year proběhne 8. března, na Mezinárodní den žen.

Další informace o soutěži Světové ženské auto roku naleznete na oficiálních webových stránkách: www.womensworldcoty.com.

Související články