FACESTARKrásaSuperovoce avokádo: 7 kroků pro vaše každodenní použití

Superovoce avokádo: 7 kroků pro vaše každodenní použití

Milujete avokádo stejně, jako my v redakci? Aby ne, je totiž úžasné na pleť i na vlasy. Navíc si můžete dopřát pravidelnou péči díky jednoduché masce z avokáda, v následujících krocích vás to naučíme. 

Vítězství v hydrataci za pár minut

Oblíbená značka Kiehls věří v sílu avokáda již od roku 1970, kdy byly blahodárné účinky tohoto ovoce zúročeny v hydratační péči o oční okolí díky Creamy Eye Treatment with Avocado. Unikátní formule posilněná přírodním avokádovým olejem pro hydrataci pokožky a beta-karotenem pro ochranu pleti před UV zářením patří mezi ty nejoblínější.
Dnes vám představujeme nejnovější formuli v podobě Avocado Nourishing Hydration Mask. Díky této populární superpotravině nabízí maska celkovou regeneraci a hloubkovou hydrataci, jež zajistí pokožce revitalizaci a osvěžení už za několik minut.
Jak potvrzuje studie, 91,7 % uživatelů uvedli, že jejich pleť byla okamžitě po použití hebká. Inovativní krémová textura tohoto produktu připomíná samotné avokádo a vytváří pocit příjemné a luxusní péče o pokožku.
Avokádo je plné vitamínů a minerálů, proto se také řadí k nejúčinnějším ingrediencím v péči o pleť. Má schopnost dodat lesk vlasům i prozářit pleť.
Možná se ptáte, proč byste si masku nevytvořili sami doma? Vyživující hydratační formule masky je unikátní a proto ošetřuje a hydratuje pokožku mnohem lépe než samotné avokádo.
Účinky pro pleť

Kroky pro krásu a zdraví každý den

Naberte si dostatečné množství masky.
Zahřejte masku mezi prsty.
Naneste na obličej odspodu nahoru tak, aby se vytvořila silná, rovnoměrná vrstva. Vyvarujte se očnímu okolí.
Nechte působit 15 minut.
Smyjte krouživými pohyby.
Jemně osušte obličej do sucha.
Jako bonus přidejte malé množství Oční péče s avokádem od Kiehls, promíchejte s maskou a naneste jemnými pohyby konečky prstů kolem očí.

To nejlepší z avokáda

Výtažky z plodu 
Kiehls používá koncentrované výtažky ze slupky avokáda pěstovaného ve Spojených státech. Tyto výtažky regenerují a obnovují pokožku díky vysokému podílu složek rozpustných v tucích, které podporují přirozený proces hydratace a zároveň udržují potřebnou vláhu na povrchu pokožky, takže pleť vypadá zdravěji.
Plody avokáda jsou nejdříve pomlety a následně prochází sofistikovaným procesem filtrace, na jehož konci je extrakt smíchán s oblíbenou ingrediencí získávanou z olivovníku, a sice skvalanem.
Avokádový olej
Lisovaný a rafinovaný Avokádový olej od Kiehls pochází z Itálie a Španělska. Klíčovou složkou tohoto oleje jsou nenasycené esenciální mastné kyseliny a velmi účinná směs vyživujících omega-kyselin, které hydratují pokožku do hloubky a posilují její ochrannou vrstvu.
Pupalkový olej
Olej se získává lisováním semen za studena, pochází převážně z Evropy. Tato aromatická žlutá květina obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, jejichž úkolem je zlepšit kvalitu pokožky.
„Sílu avokáda známe už poměrně dlouho, ale v rámci vývoje nové pleťové formule jsme podrobně zkoumali veškeré vlastnosti této úžasné rostliny, abychom maximálně využili její hydratační účinky na pokožku,” říká Roberta Weiss, Vedoucí divize Inovace produktů u Kiehls.
„Nešlo nám jen o účinnost masky, ale chtěli jsme, aby pocit z jejího použití byl jedinečný. Když otevřete nenačatou masku, vizuálně i pocitově na vás působí jako dokonalý kousek zralého avokáda. Když ji pak naberete do dlaně, je to jako byste měli v ruce lahodný avokádový pokrm guacamole.“

Související články