Super vychytaný telefon do 5 tisíc? Motorola moto g30

Smartphone Motorola moto g30 je vhodným telefonem pro ty, kteří nechtějí za mobily zaplatit velkou cenu a chtějí získat poměrně velký výkon. Jeho kamerový systém předčí mnohé konkurenty, díky velkému výkonu si ho užijí i gameři a milovníci filmů.

Telefon Motorola moto g30 se pyšní hned několika zajímavými vychytávkami. Systém čtyř kamer s rozlišením 64 MPx a vysokým rozlišením u moto g30 poskytuje ostřejší a jasnější snímky vysoké kvality. Technologie Quad Pixel zaručuje, že snímky budou ostré a jasné díky čtyřnásobné citlivosti na slabé světlo. Také je možné přepnout do režimu Nočního vidění a získat živé fotografie s ohromující čistotou a přesnějšími barvami.

Speciální kamera Macro Vision uživatele dostane 4x blíže k objektu, takže zobrazí drobné detaily, které by jinak u standardního objektivu chyběly – ať už je to snímek přírody nebo detail vašeho oblíbeného jídla.

Rozostřit pozadí svých fotografií můžete pomocí nastavitelné intenzity pro profesionálně vypadající portréty pomocí snímače hloubky. Telefon moto g30 navíc nabízí špičkový 118° ultraširokoúhlý objektiv, který do rámečku pojme 4x více ve srovnání se standardním 78° objektivem, aby zachytil život přesně tak, jak probíhá.

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 662 zvyšuje výkon, s její pomocí lze bez námahy upravovat fotografie, rychle sdílet obsah a užívat si hry a videa s plynulou a živou grafikou. Navíc s až s 6 GB pamětí RAM lze pohybovat mezi aplikacemi tam a zpět bez ztráty rytmu.

Hry a sledování filmů podporuje i úžasný 6,5-palcový displej Max Vision HD+. S obnovovací frekvencí 90 Hz, která je obvyklá pouze ve vlajkových telefonech, zaznamenává menší zpoždění a plynulejší sledování, uživatelé tak dosáhnou fascinujícího zážitku ze sledování. Vestavěné úložiště 128 GB zajistí dostatek prostoru na fotografie, filmy, písně, aplikace a oblíbené hry. V případě potřeby je možné úložiště pomocí karty microSD rozšířit až na 512 GB.

Spolehlivá baterie a placení mobilem

Dalším důležitým tahákem moto g30 je výdrž baterie. Obrovská baterie s kapacitou 5000 mAh v moto g30 zajistí více než dva dny provozu na jedno nabití. Nabíječka TurboPower™ poskytne až 12 hodin výdrže baterie za 20 minut nabíjení, takže pro netrpělivé uživatele telefonů představuje potřebný rychlý zdroj energie.

Pro ty, kteří nechtějí zbytečně sahat do peněženky, má smartphone další vychytávku. Telefon moto g30 disponuje moderním operačním systémem Android 11 a díky němu je možné platit mobilem bezkontaktně jako s platební kartou pomocí NFC.

Telefon moto g30 stojí na českém trhu 4690 korun. Platí tak, že za relativně málo peněz lze zakoupit smartphone, který ve své kategorii nabízí mnoho někdy i nečekaných vychytávek. Ti, kteří si nepotrpí na dražší modely, by tak měli o zajímavém produktu vážně uvažovat.