FACESTARReceptyStolní mixér: Všestranný domácí pomocník zvládne i uvařit v páře

Stolní mixér: Všestranný domácí pomocník zvládne i uvařit v páře

Moderní vysokorychlostní mixéry dostanou z každé suroviny maximum živin a chutí, pomohou s přípravou polévek či omáček. Nezastaví je ani kostky ledu, ořechy, semínka prakticky je už nesundáte z linky.

Dnešní mixéry toho umí opravdu hodně, jahodovým koktejlem, nebo domácí majonou to teprve začíná. Záleží vždy na tom, co chcete v mixéru připravovat. 

Zařaďte rychlost

Při výběru mixéru se soustřeďte vždy na několik technických parametrů. Předně je to maximální doba, po kterou může být který přístroj v chodu. Ideální mixér je ten, který je vybaven pojistkou proti přehřátí motoru. 

Důležitý je také počet otáček, který se udává v množství za minutu. Zde platí čím vyšší hodnota, tím lépe. S vyššími otáčkami umixujete stejný objem nejen rychleji, ale především jemněji. To je podstatné, když hodláte experimentovat třeba i s použitím bylinek či listové zeleniny. Vysokootáčkové mixéry suroviny skutečně rozsekají na jemno. Desítky tisíc otáček za minutu využije také každý, kdo by si doma rád vyráběl oříškové máslo, mletí kávových zrn anebo vyráběl třeba domácí mandlové mléko. Důležitou roli při výběru mixéru hraje provedení jeho mixovací nádoby. Vyrábějí se ze skla, nebo z tvrzeného plastu. Skleněné jsou sice těžší ale snadno se nepoškrábou.

Deset v jednom

Na trhu aktuálně najdete vysokorychlostní multifunkční mixér Tefal Perfectmix Cook Steam BL83SD30, který je vybavený výkonným 1 400W motorem. Motor zvládá neuvěřitelných 41 000 otáček za minutu a jeho téměř dvoulitrová skleněná nádoba (1,75l) odolá horkým i ledovým potravinám. 

Připravujte dvěma kliknutími teplé a studené pokrmy díky programům pro přípravu 4 studených (smoothie, koktejl, dezert, ledová tříšť) a 6 teplých pokrmů (kompot, krémová polévka, polévka s kousky, míchání, vícezrnné mléko, teplá omáčka). TEFAL

Pro snadnou obsluhu v sobě mixér Tefal Perfectmix Cook Steam ukrývá rovnou 10 automatických programů pro nejrůznější nápoje a pokrmy. Na výběr máte 4 studené programy, jako je smoothie, koktejl, dezert, ledová tříšť, a 6 teplých pokrmů mezi které patří kompot, krémová polévka, polévka s kousky, míchání, vegan mléko, teplá omáčka. Navíc v tomto mixéru můžete připravovat svá oblíbené jídla v páře. Součástí je velkoobjemový parní košík, ve kterém velmi jednoduše připravíte ryby, zeleninu či dokonce mořské plody či vejce.

Čepele z nerezové oceli jsou odnímatelné a snadno omyvatelné. (Tefal)

Bonusem je rovněž funkce automatického čištění – stačí jen dvakrát stisknout tlačítko a mixér umyje za vás. 

Recept na nejlepší podzimní polévku

Ingredience:

50 g nasekané cibule
50 g mrkve
50 g celeru
75 g brambor
75 g cukety
20 g listového špenátu
50 g kukuřice
600 ml zeleninového vývaru
sůl, pepř
 

Vše vložíme do Perfectmix Cook a zvolíme program „Hustá polévka“ a zmáčkneme „START“ a za 30 minut máme hotovo.

Celý postup a další recepty najdete na videu zde.

 

Související články