FACESTARMódaSluneční brýle podle trendů: Zamilujete si retro modely i klasické pilotky

Sluneční brýle podle trendů: Zamilujete si retro modely i klasické pilotky

Sluneční brýle k létu neodmyslitelně patří, nejen kvůli své funkčnosti, ale i jako must have letní doplněk. Zlaté, tenké, kovové obroučky, čtvercové či obdélníkové tvary, sluneční brýle ve stylu kočičích očí, elegantní půlměsíce a k tomu oversize a zářivé retro. Pět hlavních trendů, které ovládly letošní kolekce letních brýlí u největších módních domů.

Léto je tady a s ním i spousta zábavných věcí, které můžeme v horkých dnech dělat. Kromě krému na opalování a ochrany rtů bychom při tom ale rozhodně neměli zapomínat na sluneční brýle. Ty náš zrak nejen ochrání před škodlivým UV zářením a třeba při řízení auta proti slunci jsou zcela nepostradatelnou výbavou. 

Inspirujte se nejnovějšími módními trendy slunečních brýlí v buticích oblíbené značky Fielmann, kterou nově najdete také v České republice. Je to jen pár dní, co se otevřely první dvě pobočky v Praze, a to v obchodních domech Westfield Chodov a Centru Černý most. Jaké trendy ve slunečních brýlích tedy letos letí?

Zlato co se třpytí

Jedním z nejdominantnějších prvků letošní sezóny jsou tenké kovové obroučky, a to nejlépe ve zlaté barvě. Co se tvaru týče, návrháři na molech nejčastěji předváděli klasické pilotky, které jsou už mnoho let sázkou na jistotu. Pilotky úžasně slušely Tomovi Cruisovi v dneska už klasickém Top Gunu, tento tvar ale milují třeba i George Clooney, Brad Pitt, Penelope Cruz nebo módní ikony Beckhamovi.

 

I díky dalším trendům, které letošní kolekci diktují, pak pilotky seženete nejen ve svém klasickém tvaru, ale třeba i ve velikosti oversize či s hranatými, v rozích zaoblenými skly.

Geometrické a univerzální

Jaký tvar brýlí letos doslova opanoval feedy na Instagramu? Správně, jedná se o čtvercové nebo obdélníkové obroučky. Výhodou těchto modelů je, že sluší téměř jakémukoliv tvaru obličeje, a módní návrháři to dobře vědí. I proto si letos mezi slunečními brýlemi, ctícími geometrii, vybere opravdu každý. K mání jsou jak retro kousky, inspirované 70. lety s širokými barevnými obroučkami, tak třeba i opět oversize modely pro odvážné povahy. V kolekcích najdete ale také neuvěřitelně sexy modely s průhlednými skly, které by vám letos rozhodně chybět neměly.

Retro kočičí

Tvar brýlí ve tvaru kočičích očí je další klasika, která se pravidelně vrací. Na módních molech se poprvé objevila už v 50. letech a nové kočičí brýle pro letošní rok představili třeba Valentino nebo Stella McCartney. Jestli i vy na tento tvar nedáte dopustit, tento rok máte hned dvě sázky na jistotu. Tou první jsou užší obroučky, na nichž dobře vynikne mezi designéry tolik populární estetika úhlů. Pro ty s hravou duší jsou pak široké kočičí obroučky ve výrazných i zářivých barvách.

Elegantní půlměsíc

Sluneční brýle s obroučkami ve tvaru D budou zaručeně dobrou volbou pro ty, kdo nechtějí klasiku v podobě pilotek, zároveň ale na sebe neradi poutají příliš pozornosti širokými obroučkami ve výrazných barvách. Na molech se půlměsíce objevily třeba u Fendi, Victorie Beckham nebo u Bottegy Venety. A twist pro rok 2021 spočívá v inspiraci v klasických tenisových slunečních brýlích či v obroučkách, typických pro moto závodníky.

Oversized a barevné

Oversize sluneční brýle jsou stále trendy. Takové má v letní kolekci třeba Gucci, který se inspiroval estetikou 70. let. Je tedy zřejmé, že o žádnou upjatou nudu ani tady nejde – oversize sluneční brýle září všemi barvami a vy si můžete být jisti, že v nich budete skutečně nepřehlédnutelní.

Hvězdou na každém kroku

V kolekci collezione MILANO nechybí výrazné oversize modely, tak i tradičnější barvy. Nechybí ale také několik modelů s ostřejšími úhly včetně výrazných modelů s šestiúhelníkovými obroučkami, které zaujmou na první pohled.

Druhá kolekce se jmenuje Collection Summer 2021 „Life is Wonderful“. Jaká je její filozofie? Léto je opět tady. Ať přijde slunce a radost, energie a vitalita. Nyní je ideální čas nechat každodenní šeď za sebou a sáhnout po paletě barev. Obroučky upoutají pozornost a září barvami, jako je růžová, červená, žlutá, modrá nebo zelená. Obzvlášť oblíbené jsou u nás tvary kočičích očí, obroučky v geometrické estetice a všechny modely nadměrných velikostí. Pokud si vyberete brýle z kolekce Léto 2021 „Life is Wonderful“, je celkem jasné, že se okamžitě stanete hvězdou, kamkoli půjdete.

Související články