FACESTARKrásaRuku v ruce bez chybičky. Nezapomeňte na peeling i v zimě

Ruku v ruce bez chybičky. Nezapomeňte na peeling i v zimě

Čím jsou pro nás naše ruce? V běhu všedních dní, nesčetných povinností, neustálé činnosti, si jen stěží uvědomujeme, že právě díky svým rukám tvoříme, konáme, doslova nahmatáváme svůj život.

Ruce jsou fyzickým projevem mysli

Lidská činnost je řízena nejprve intuitivním podnětem, který přijme naše mysl – rozum a ten vydá příslušné pokyny k zahájení realizace, které se ujímají naše ruce. Jednoduše řečeno, co si vymyslíme, ruce automaticky vykonávají. Jakýkoli problém s rukami, úraz, bolest, škrábnutí, spálení a podobně, symbolicky naznačuje, že ve svém životě cosi uchopujeme nesprávně. Naše mentální návyky, postoje, náhledy, názory se stávají přežitými, bezobsažnými, překonanými a přes „růstové“ bolesti je potřeba se z nich „vysvléci“.

Stejně tak různé pohmožděniny, oděrky, záděry, poukazují na to, jakým způsobem na podvědomé úrovni o sobě a svých situacích smýšlíme. Tyto úrovně nelze měnit tak snadno, jako vědomé náhledy a názory. Podvědomé úrovně se nám zrcadlí prostřednictvím reálně prožívaných situací. Zde můžeme poměrně dobře detekovat, jak si ve svém podvědomí stojíme, jakou součinnost s ním vytváříme a co je potřeba měnit. To se nám ukazuje prostřednictvím našich nejpalčivějších situací, strachů a blokací.

Osud vepsaný do dlaně

Co ruka, to originální obrazec papilárních linií, osobní kód, nezměnitelnost, která dala vzniknout i oboru daktyloskopie, čímž se kriminalistika jako taková výrazně posunula k úspěšným výsledkům v odhalování zločinu. Existuje další obor, který se zajímá o pleteň čar rýhujících naše dlaně, nazývá se chiromantie, a klade si za cíl mapovat lidský osud.

Čáry na dlani vám ukážou, co vás čeká. (foto archiv freepik.com)

Při výkladu z ruky, je zohledňováno množství faktorů, jako je tvar dlaně, prstů, jednotlivých pahrbků, barva ruky, pevnost či naopak měkkost a pochopitelně i bludiště čar, ve kterém se nezasvěcený naprosto neorientuje, a přesto je v nich vepsáno mnoho o jeho životních dispozicích, zdraví, vitalitě, schopnostech, talentech, charakteru i síle, která dokáže toto vše v reálném životě plně uplatnit. Stejně jako hovoří dlaně o našich kvalitách, prozrazují i to, co vnímáme jako překážky, blokující plné projevení se našich dovedností i jejich dalšího vývoje.

Pojďme si zacvičit…

To, že ruce stejně jako celé naše tělo potřebuje adekvátní péči, netřeba připomínat. Svým rukám můžeme velice prospět masážemi, uvolněním napětí, stimulací reflexních ploch či akupunkturních a akupresurních bodů. Pokud bychom pravidelně cvičili jógu prstů, prospějeme tím nejen rukám jako takovým, ale celému organismu, včetně úlevy od psychických tenzí, mentálního přetížení, či emocionálních výkyvů.

Chce to však čas a důslednost. Pokud bychom se věnovali systému podobenství, tedy nauce o tom, že lidské tělo se kompletně zobrazuje v každém svém orgánu, pak bychom spatřovali v každém z deseti prstů, deset jednotlivých kompletních bytostí….co prst, to jedno celé naše fyzické já.

Dopřejme rukám laskavou péči

Pokud bychom se věnovali kosmetické péči v rámci rukou, je dobré vědět, že oblast nehtového lůžka je v systému podobností zobrazením obličejové části hlavy. Pokud budeme pravidelně vtírat do nehtového lůžka kvalitní krém, působíme tím zároveň i na kvalitu pleti obličeje. Ještě před tím, než se budeme věnovat masáži rukou, použijeme konjakovou houbičku s vulkanickým prachem, která nejen, že pomůže odstranit odumřelé buňky, ale svou příjemnou strukturou pleť rukou prokrví. A jak je známo, kudy teče krev, tam teče život.

Tip redakce: 

100% přírodní vulkanická čistící houbička je vyrobena z kořenů rostliny konjac (Amorphophallus konjac). (foto archiv Mussa)

Výrazné čistící účinky, jemné odstranění odumřelých kožních buněk a nesmírně příjemný vjem během procedury, to vše skýtá ošetření konjac houbičkou. Konjac houbička je čistě přírodní produkt vyrobený z vláken tropické rostliny zvané Zmijovec indický (Amorphophallus konjac). Konjac houbička kosmetické řady z Kanárských ostrovů, je obohacena o vulkanický prach a tedy nejen čistí, ale i vyživuje a doplňuje. Vyzkoušejte a objednejte na www.musabody.cz.

Ruce poté dobře promasírujeme, uvolníme drobná napětí a prohmatáme bolestivá místa. Na závěr této péče si natřeme ruce krémem obsahujícím kvalitní suroviny, které napomohou k vyživení, harmonizaci i příjemnému pocitu. Pokud chceme své ruce hýčkat nějakou nadstavbou, vetřeme větší množství krému a na minimálně třicet minut schováme ruce do bavlněných rukavic. Odměnou nám bude hebká, hydratovaná a zářivá pokožka.

Skincare. Woman taking care of her dry complexion.
Krém na ruce a nehty je produkt, který si oblíbíte. (foto archiv freepik.com)

Tip redakce:

 

Mít krásné, jemné, pěstěné ruce je nejen snem, ale i naší vizitkou. Krém na ruce obsahuje výtažky z banánů, které pokožku rukou spolu se slunečnicovým a ricinovým olejem výrazně vyživují a ošetřují. Obsažený glycerin váže atmosférickou vlhkost, čímž zaniká pocit vysušených rukou. Vyzkoušejte na www.musabody.cz.

Krém na ruce a nehty je produkt, který si oblíbíte. Poskytuje okamžitou hydrataci, snadno se vstřebává a nechává ruce hedvábně hladké bez mastných zbytků. (foto archiv Mussa).

 

 

Související články