FACESTARAutotestEasy city v České republice podle Skupiny Renault

Easy city v České republice podle Skupiny Renault

Prvním krokem ve směru omezení intenzity dopravy by mohly být carsharingové platformy a Skupina Renault je vedoucím výrobcem elektromobilů, které tyto platformy využívají. V rámci globálního programu Drive the Future se spojil Renault v České republice s několika dalšími městy a společnostmi, aby dostali vnímání sdílené mobility a elektro mobility obecně do podvědomí nejširší veřejnosti. Nejenom v hlavním městě jak bývá zvykem, ale i v jiných regionech. V rámci projektu Easy city se společnost Renault ČR a.s. spojila s městy Třincem, Libercem, Brnem. V průběhu roku budou následovat další města.

Společnost Autonapul.cz

Autonapůl je první český carsharing s největší sítí pokrytí v 10 městech po celé ČR. Carsharing umožňuje obyvatelům daných měst i právnickým subjektům jako firmám řešit problém s potřebou mobility, aniž by sami museli vozidlo vlastnit. Takové sdílené vozidlo může nahradit 4 až 10 soukromých vozidel. Sdílené vozy vykazují mnohem větší vytížení, než vozidlo využívané jednou osobou. Při výběru auta se můžete řídit vlastními potřebami a nikoliv tím, co Vám zrovna parkuje před firmou. Myslím si, že větší využívání carsharingu by mohlo vést ke snížení počtu aut, parkujících ve městech a tím i ke snížení produkce splodin.

Liberec a ZOO Liberec

Liberec je po Brně druhým městem, kde můžete Autonapůl najít. Město Liberec, ZOO Liberec, Autonapůl a společnost Renault ČR se spojili s cílem vybudovat dobíjecí stanice pro elektromobily. Prvním krokem může být i zapůjčení elektromobilu ZOE, který bude u vstupu do liberecké zoologické zahrady nabízen v rámci společného projektu i návštěvníkům města a obyvatelům Liberce. Nezní mi to špatně a o výletu do Liberecké ZOO jsem už začal uvažovat. Vzít prcka na bílé tygry a vyzkoušet si ZOE není zase tak špatný nápad.

Třinec

Společnost Autoset a carsharing Autonapůl, testují ve vzájemné spolupráci možnosti využití elektromobilů v městském provozu aglomerace s těžkým znečištěním. Cílem testu je rozšíření povědomí o těchto ekologických a k životnímu prostředí ohleduplných automobilů, které mohou přímo přispívat ke zlepšování životních podmínek v regionech se zvýšeným znečištěním.

Související články