FACESTARŽivotní stylReality show Survivor startuje na TV Nova 11. ledna, o den dříve...

Reality show Survivor startuje na TV Nova 11. ledna, o den dříve na Voyo

Televizní fenomén, který patří mezi celosvětově nejúspěšnější formáty. Držitel ocenění Emmy, který zaznamenal rekordní čísla sledovanosti v desítkách zemí po celém světě. Jedinečné dobrodružství, obrovská výzva a splněný sen v podobě atraktivní finanční výhry. Televize Nova přináší do Česka nejdrsnější reality show ve své historii – Survivor. První epizodu diváci uvidí v úterý 11. ledna 2022 ve 20:20, na Voyo si start show budou moci vychutnat exkluzivně už o jeden den dříve, v pondělí 10. ledna 2022.

„Survivor je jednou z největších, nejpopulárnějších a nejúspěšnějších reality show na světě. Je to formát, který přesně zapadá do pestré programové nabídky TV Nova a sklízí úspěchy především u mladých televizních i online diváků,“ říká Silvia Majeská, programová ředitelka  TV Nova. Díky koprodukci se sesterskou slovenskou TV Markíza získá show na velikosti a náročnosti. „Jsme si jisti, že všem soutěžícím poskytneme mnoho příležitostí, aby posunuli svoje limity a našli v sobě nečekané schopnosti,“ dodává Majeská.

Z obrovského množství přihlášených bylo vybráno 8 Čechů a 4 Slováci, které čeká boj o přežití v exotické Dominikánské republice. Aby byla show divácky ještě atraktivnější, dalších 12 soutěžících pochází z řad známých osobností. Těchto 24 individualit bude na ostrově bojovat v různých hrách o přežití v soutěži a celkové vítězství.

Z českých celebrit tuto výzvu přijali zpěvák, herec a moderátor Vojtěch Drahokoupil, divákům známý jako spolumoderátor online pořadu Love Island Extra, herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková, youtuberka, blogerka a moderátorka Nikola Čechová, moderátor oblíbeného rádia Evropa 2 Tomáš Zástěra, finalistka kuchařské soutěže MasterChef Česko Ta Thuy Dung alias Chili, herečka a zpěvačka Barbora Jánová a také model, herec a bývalý fotbalista Matěj Paprčiak. Barvy slovenských celebrit budou reprezentovat nejsledovanější videomaker Daniel „GoGo“ Štrauch, vítězka 12. série reality show Farma Xénia Gregušová, populární MMA zápasník Gábor Boráros, fotbalista a účastník reality show Love Island Nathan Christián Dzaba a úspěšná sportovkyně, 14násobná šampiónka v karate Veronika Havlik.

Soutěžící si budou muset poradit nejen se svými soupeři, nehostinnou tropickou džunglí, nedostatkem potravy a fyzicky náročnými úkoly, ale i sami se sebou. Aby přežili, budou si muset vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, zajistit si jídlo a vodu nebo se naučit zakládat a udržovat oheň. Na konci náročného souboje, který vyžaduje sílu, vytrvalost, odhodlání i taktické uvažování, bude na vítězného ostrovana čekat pohádková výhra ve výši 2 500 000 korun.

Diváci se mohou těšit i na skvělou česko-slovenskou moderátorskou dvojici. Českým průvodcem show bude ostřílený sportovní komentátor, moderátor a znalec bojových sportů Ondřej Novotný. Slovensko bude zastupovat Martin Šmahel, kterého dobře znají diváci TV Markíza jako moderátora oblíbeného online pořadu Farma X-tra.

Reality show vzniká ve spolupráci s přední mezinárodní produkční společností Acun Medya Global, která už ze Survivora dokázala stvořit velký divácký hit v Turecku, Řecku, Rumunsku či Mexiku. Formát globálně distribuuje společnost Banijay Rights, celosvětový distributor se špičkovým multižánrovým portfóliem. Od svého vzniku v roce 1997 byl Survivor adaptovaný už v 48 teritoriích a patří mezi největší televizní fenomény posledních 25 let. Rok 2021 je pro formát dosud nejúspěšnější v historii s 24 potvrzenými produkcemi po celém světě.

Související články