FACESTARŽivotní stylPromyslete si velikost zavazadla na dovolenou. Vybírejte dobře!

Promyslete si velikost zavazadla na dovolenou. Vybírejte dobře!

Plánujete nákup nového zavazadla? Tak dejte pozor, aby byla funkční a nezklamala vás. Poradíme, na co si dát pozor. A co naopak žádat.

O tom, že na dovolenou s sebou vždycky vezete vždy raději třikrát více věcí, než je skutečně potřeba, si nemusíme nic povídat. Snažíte se myslet i na možné nepředvídané události a říkáte si „přece tohle se třeba také hodí“ nebo „ať to máme s sebou, než aby nám pak něco chybělo“. An máte pravdu. Tohle váš muž nepochopí. Naopak vám bude vytýkat, že máte třikrát větší a těžší zavazadlo než má on. Pokud je gentleman, rád vám s kufrem na společné dovolené pomůže. Ale pozor – s jakým kufrem? S čím se vám bude cestovat nejlépe? Nejde totiž zdaleka jen o to, aby kufr byl dostatečně velký a designově nádherný.

Zaprvé velikost a rozdělení

První by vás mělo zajímat, zda se vám do zavazadla všechny věci vejdou. A pak také to, zda se vám vše podaří v kufru snadno poskládat nebo ne. Vyplatí se vám velký kufr, anebo spíše cestovní taška s přihrádkami? Pokud cestujete na dovolenou a čeká vás cesta letadlem, rozhodně se vyplatí pořídit velký kufr, který je dělen alespoň do tří částí, pater. Věci se vám při manipulaci nepromíchají a vše pak rychleji najdete. Zavazadla s velkým prostorem, kam se vejde téměř všechno, jsou nebezpečná v tom, že se oblečení pomačká.

V případě, že jedete na víkend třeba na chatu nebo na menší výlet do neznámého města, není třeba tahat s sebou kufr na kolečkách. Ten je vhodný na cestování ve městě, kde jsou kvalitní a rovné chodníky. Představa táhnout se s naloženým kufrem po kamenité, byť na pohled krásně romantické cestičce snad nikoho neláká.

Vhodné jsou proto cestovní batohy nebo tašky přes rameno. Ty se vyrábějí v mnoha elegantních dámských provedeních. Tašky, které připomínají velké kabelky, mají mnohdy i malá kolečka, takže se s nimi dobře manipuluje. Navíc mívají i bytelné stěny. Díky tomu se nemusíte obávat, že se oblečení uvnitř pomuchlá nebo že se převážené věci poškodí.

Pevný materiál

Váháte-li nad výběrem materiálu, pamatujte, že stěny kufru i tašky musí být pevné a nepromokavé. Převáženým věcem se tak nic nestane. A jak na výběr správné barvy? Proč byste měla být konzervativní a vybírat zavazadla jen černá? Letošní sezona je plná barev a to nejen v oblečení. Výhodou je i to, že třeba sytě růžové, červené, žluté nebo tyrkysové zavazadlo hned na dálku uvidíte a rozhodně si je s nikým ani nespletete.

Čtyři dvojitá kolečka

Kvalitní zavazadla na čtyřech dvojitých kolečkách z kolekce FLIGHT se vyznačují propracovanými detaily vnitřního provedení​, který tvoří organizér, dělicí stěna, přihrádka na prádlo. Navíc vnitřní podšívku lze vyjmout.

Součástí je také výsuvné nastavitelné madlo, horní a boční rukojeť. Tento kufr je vybaven TSA kódovým zámkem. Nejčastěji je TSA zámek integrován v zavazadlech tak, aby do něj bylo možné uzamknout oba jezdce zipu.

Kolekce FLIGHT je vyrobena ze 100% polypropylenu – lehký a pružný materiál odolný proti vodě a mechanickému poškození, to zajistí high shock rezistence. Kolekce Flight DLX bude Vaší elegantní společností na cestách.

Související články