FACESTARZdravíProblémy, o kterých ženy jen šeptají aneb 8 elementů, které jim pomohou...

Problémy, o kterých ženy jen šeptají aneb 8 elementů, které jim pomohou předcházet

Vaginální infekce nejsou ničím, co by přidalo na pohodě, ale rozhodně to není problém, za který by se něžné pohlaví mělo stydět. K životu ženy jednoduše patří i tyto záležitosti. Nemusíte vědět, co je přesnou příčinou problému, ale kde hledat pomoc.

Problémům je možné předcházet správnou péčí a hygienou s použitím vhodných přípravků. O intimní pohodu umí pečovat osm prospěšných látek, které si krok po kroku dokáží hravě poradit i s bakteriální a kvasinkovou infekcí.

Nepříjemné svědění, pocit pálení nebo neobvyklý vaginální výtok – to jsou nejčastější symptomy vaginální infekce, která již potkala řadu žen. Příčinou zánětů bývá mnoho, často za to mohou hormonální změny či užívání některých léků např. antibiotik, ale i špatná hygiena a nevhodná péče o intimní partie.

Odlišit kvasinkové infekce od bakteriálních pouze na základě projevů je velice obtížné. Ženy si často myslí, že se jedná o kvasinky, a proto používají antimykotické přípravky, které ale neúčinkují proti bakteriím. Netuší totiž, že ve více než polovině případů je příčina vaginální infekce jiná než kvasinky, jsou to zejména bakterie.

Pokud si nejste jisté, co je přesnou příčinou problému, je jednodušší zvolit přípravky vhodné pro podporu při obou typech infekcí. Mezi ně patří vaginální tablety Beliema® Effect od Idelyn®. Řada Beliema® obsahuje také kosmetické přípravky, pomocí kterých můžete o své intimní partie pečovat každodenně, zejména při pohybu v místech se zvýšeným rizikem bakteriální nebo kvasinkové infekce.

Jak tedy o intimní partie pečovat? Seznamte se s osmi prospěšnými elementy, které krok po kroku podpoří vaše intimní zdraví.

Krok za krokem pro zdraví

BioEcolia® – Když se objeví invaze nepřátelských bakterií a kvasinek, je vhodné podpořit přirozenou vaginální mikroflóru. Ochranná prebiotická složka BioEcolia® slouží jako substrát pro laktobacily a napomáhá k obnově rovnováhy vaginální mikroflóry. Právě rovnováha vaginální mikroflóry je alfou a omegou intimního zdraví.

Kyselina mléčná a boritá – Tyto látky pomáhají udržovat přirozenou hodnotu vaginálního pH, a tím podporují růst laktobacilů a naopak chrání sliznici před přemnožením nežádoucích bakterií a kvasinek.

Kyselina hyaluronová – Hydratuje pokožku, tedy má příjemný zvlhčující efekt.

Vitamin E a panthenol – Lehce pronikají do kůže v okolí vaginy a napomáhají jejímu zklidnění pro intimní pohodu.  

Měsíček lékařský a aloe vera – Balzámem pro intimní partie jsou extrakty měsíčku lékařského a aloe vera, které zklidňují pocity svědění a pálení.

Dopřejte svým intimním partiím tyto podporující elementy, ukrývají je v sobě kosmetické přípravky Beliema® od Idelyn® – Intim Krém a Intim Gel. Vaši intimitu podpoří při pohybu v místech se zvýšeným rizikem infekce, ale jsou vhodným doplněním i v případě, že kvasinková nebo bakteriální infekce do života už vstoupila. 

Související články