FACESTARNezařazenéPro zábavu i na hraní: LG představilo novou generaci OLED televizí a...

Pro zábavu i na hraní: LG představilo novou generaci OLED televizí a sladilo soundbary

Společnost LG dnes představila na tiskové konferenci kompletní nabídku nejnovějších televizorů a soundbarů, které v letošním roce uvede na náš trh. Dlouho očekávané OLED televizory z řad C3, G3 a B3, stejně jako designový model LG Posé, novinky z kategorie QNED televizorů, či jedinečnou obrazovku LG OLED Flex vás dostanou. V rámci audio produktů se pak můžete těšit na vzhledově sladěné soundbary připojitelné k novým televizorům, či na nové přenosné reproduktory řady LG XBOOM. 

Dlouho očekávané novinky z řad C3 a G3

Letošní modely televizorů LG z řady C3 a G3 přináší díky přesnosti a výkonu technologie LG OLED evo a šesté generaci AI procesoru α9 4K vylepšený jas a objem barev spolu s úžasnou čistotou obrazu a výjimečnými detaily. Díky použití materiálu z kompozitních vláken jsou tyto modely mimořádně lehké, což usnadňuje jejich instalaci a montáž na zeď.

foto archiv LG (OLED C3)

Televizory z řady LG G3 se mohou také pochlubit estetickým vylepšením v podobě jednolitého designu typu One Wall, díky kterému nezanechávají žádnou viditelnou mezeru při montáži na stěnu. Zákazníci se mohou těšit na 42, 65 a 83palcové provedení v případě televizorů z řady C3 a také na 65palcový model G3, který má navíc – stejně jako všechny další modely z řady G – pětiletou záruku na zobrazovací panel. 

foto archiv LG (OLED G3)

LG Posé: OLED zobrazení a jedinečný design

Podobně jako ostatní modely z řady OLED televizorů nabídne i LG Posé na své 42palcové obrazovce technologii jasnějších samosvítících pixelů OLED evo pro sytější barvy a ostřejší detaily. Jeho nepřehlédnutelnou předností i nadále zůstává výjimečný design.

foto archiv LG

LG Posé se pyšní čistým a neotřelým vzhledem, díky kterému dokáže plnit také roli interiérového doplňku. Jde však o doplněk s mimořádnými funkcemi, jako je pohlcující zvuk Dolby Atmos, podpora Dolby Vision či pátá generace procesoru α9 4K pro podporu vynikající kvality obrazu a zvuku. 

foto archiv LG

Výjimečně flexibilní televizor i herní monitor v jednom 

Nově dostupný LG OLED Flex představuje nevšední spojení dvou zařízení v jednom těle. Model může být podle přání zákazníka 42palcovým plochým televizorem i herním monitorem s fyzickým zakřivením až 900R. Stačí na dálkovém ovladači stisknout tlačítko pro ovládání zakřivení a nastavit jednu z 20 úrovní zakřivení obrazovky.

foto archiv LG

Výjimečný kontrast podpořený AI procesorem α9 Gen5, 100% vykreslení barev i pohlcující zvuk Dolby Atmos ocení jak milovníci dobrých filmů, tak vášniví hráči. Pro ně má navíc LG OLED Flex připravenu ultra krátkou dobu odezvy 0,1 ms, vylepšený povrch displeje pro minimalizaci odlesků či integrovaný herní mikrofon přímo v těle zařízení. Příjemným bonusem je pak bohatý výběr variant polohování obrazovky na stojanu, možnost softwarového zmenšení herní plochy až na 27 palců či rozdělení celé plochy monitoru na dvě obrazovky. 

foto archiv LG

Špičková kvalita obrazu v provedení OLED i QNED

Na výjimečně kvalitní zobrazení vsází také nová generace OLED televizoru z řady B3. Ta díky štíhlému designu dokonale splyne s interiérem domova a zároveň nabídne pohlcující zážitek při sledování oblíbených pořadů. Pozadu nezůstává ani 65palcový televizor LG QNED Mini LED TV, jehož obrazovku vyplňují tisíce Mini LED diod v podsvícení a přináší ostrý a jasný obraz v neuvěřitelném detailu. O výjimečnou kvalitu obrazu a zvuku se u obou nových modelů postará ladění pomocí procesoru α7 4K, využívající algoritmy hlubokého učení pro lepší zážitek ze sledování, v kombinaci s technologií Dolby Vision a Dolby Atmos.

foto archiv LG

Ke skvělému obrazu patří i pohlcující zvuk

Spolu s  televizory LG byla představena také široká nabídka soundbarů LG. Ty jsou vzhledově sladěny s nejnovějšími modely televizorů LG a zároveň jsou navrženy tak, aby společně s televizory LG vytvořily nejlepší zvukový zážitek. Všechny nové modely po připojení ke kompatibilnímu televizoru LG podporují funkci AI Sound Pro, se kterou bude znít veškerý obsah jasněji. Vlajkovou lodí v této kategorii i nadále zůstává model S95QR, který nabídne ohromující výkon 810 W, konfiguraci 9.1.5 kanálů a prostorový zvuk s kvalitou IMAX Enhanced Sound poháněnou pomocí DTS:X. 

LG XBOOM: Pohlcující hudba doma i na cestách

Samostatnou kategorii pak představují nejnovější přenosné soundbary LG XBOOM. Tři nové modely z řady XG bez problémů ozvučí jakoukoliv místnost v domě a zároveň budou uživatelům k dispozici kdykoliv i mimo domov. Nejvyšší model LG XBOOM XG9 se může pochlubit nejlepším výkonem ve své třídě (80 W) a spolu s modelem XG7 nabídne až 24hodinovou výdrž na baterii. Obě tyto novinky nabídnou také moderní design s nastavitelným podsvícením, výjimečnou kvalitou basů s algoritmem pro jejich zvýraznění i při nízké hlasitosti či zvýšenou ochranu proti vodě a prachu.

foto archiv LG

 

Související články