FACESTARMódaPořiďte si barevný kabát a vraťte styl a barvy do ulic

Pořiďte si barevný kabát a vraťte styl a barvy do ulic

Znáte to, prodíráte se davem černých kabátů a sem tam spatříte jednu odvážnou ženu v béžové, možná modré i v červené. Co takhle vrátit podzimním a zimním ulicím barvy, ať je to veselejší. Nejvyšší čas na nákup vedle vaší černé klasiky si pořiďte ještě jeden kabát, barevnější, energičtější. Přeci jen je nosíte od října do března, tak ať z vás není celý půlrok dáma v černé.

Psychologové doporučují do života zařadit barvy, neboť náš život velmi ovlivňují. Nechte je proniknout do vašeho do šatníku. Klasika černá je pro někoho praktická, pro mnohé elegantní, pro většinu nejjednodušší. Tak ji zkuste rozbít třeba červenou, fialovou, zelenou nebo modrou. 

Kabáty nad kolena

Zkrácené kabáty obecně sedí ženám menšího vzrůstu. U nich by měla být kolena hraničním bodem, přičemž jste-li opravdu drobné postavy, volte kabátky těsně pod zadeček. Pokud potřebujete zakrýt výraznější stehna, délku o pár centimetrů prodlužte. Kratší typ svršku je vhodný také pro postavy ve tvaru přesýpacích hodin. To znamená, koukejte po něm, pyšníte-li se úzkým pasem a boky stejně širokými jako ramena. Pro zvýraznění křivek aplikujte pásek a chybu neuděláte ani výrazným lemováním kolem krku. 

Kabát Karl Lagerfled, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 13 899 Kč, outletová cena 9 729 Kč.

Kostky proužky, proč ne, tento kabát se stane vaší druhou kůží. Sačí jednoduchou kabelku v jednom z odstínů kabátu a můžete vyrazit.

Kabát Steilmann, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 6 990 Kč, outletová cena 3 499 Kč.
 Kabát Desigual, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 8 499 Kč, outletová cena 2 379 Kč.

Délku po kolena by měly volit i dámy, jejichž postavě se říká typ hrušky. Doporučujeme vybírat kabáty, které mají zajímavé střihové řešení límce, nebo netradiční zdobení hrudníku. Cílem je vizuálně sjednotit šířku boků a ramen. Nemusíte se tak bát ani výraznějších prvků jakými jsou například kožešinové límce.

Rozhodně se ale vyvarujte širokým páskům a výrazným kapsám. Zvýraznily by přesně to, co nechcete. Po stejné délce kabátu by měly sáhnout i ženy s postavou typu trojúhelník. Ty disponují širokými rameny a útlými boky. Při výběru proto musí klást důraz na opačné věci. Hledejte oděvy bez vycpávek a ozdob kolem ramen a dekoltu, naopak designem upozorněte na spodní část oblečení. Vhodný je například „áčkový“ střihy, který je vždy střihově nápaditý a ve spodní části má vždy více materiálu.

Kabát pod kolena

Tzv. midi délka je trendem posledních málo let. Sedí chlapeckým a štíhlým postavám, které si mohou dovolit asi nejširší paletu střihů. Asymetrický, tulipánový, s dvouřadým zapínáním, ale i oversized. Když kabát projmete v pase, krásně podpoříte ženské křivky.

Kdo se bojí světlých barev, může zkusit tmavé odstíny fialové, zelené, modré, a nebo rovnou vplout do žluté a stát se sluncem ulice.

Kabát Hugo Boss, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 18 999 Kč, outletová cena 9 495 Kč.

Kabáty s délkou až ke kotníkům pak doporučujeme pouze vysokým dámám a dívkám. Oversized verze povzbudí ležérnost outfitu a sedí drtivé většině postav, nutné je ale zvolit správný styling outfitu. Vhodný je totiž jak do práce v casual stylu, tak i k mikinám s kapucí a teniskám.

 Kabát Gant, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 19 399 Kč, outletová cena 13 579 Kč.

Kdo je ochotný vyměnit svou oblíbenou černou například za hnědou, nemusí se bát, že prohloupí. Hnědá též působí elegantně, není vidět každá skvrnka a evokuje čokoládu, kávu, koření a už jen pomyšlení na ně vás už zahřeje.

Kabát Pietro Fillipi, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 10 990 Kč, outletová cena 8 792 Kč.

Zahalená od hlavy až k patě. Jediné, co bude vidět, jsou boty, proto si na nich dejte záležet. Když zvolíte vysoké podpatky a dlouhý kabát, hned narostete o několik centimetrů. 

 

Související články