FACESTARKrásaPleť která je pevná a nestárne? Objevili jsme bambucké máslo

Pleť která je pevná a nestárne? Objevili jsme bambucké máslo

S vaší pletí, pokožkou celého těla dokáže hotové zázraky. Přece pevná pokožka je snem každé ženy. Jak toho vysněného cíle dosáhnout? Odpověď vám poskytne bambucké máslo.

Síla přírody… z Afriky!

Že jste nikdy neslyšeli o stromu nazvaném máslovník africký? Není se čemu divit, roste totiž převážně v subsaharské Africe v pásu savan.

Nebudeme Vás zatěžovat detaily, protože ty teď opravdu nejsou důležité. Jediné, co nás zajímá je fakt, že extrakt z něj je nabitý přírodními vitamíny, které obsahují řadu látek s biologickou aktivitou. Ty poskytují vysoký hydratační účinek a krém z bambuckého másla je tak ideální v péči o pleť. Navíc pomáhá léčit mimo jiné kožní onemocnění včetně popálenin od slunce.

Pro jakou pleť?

Na tuto otázku je zcela jednoduchá odpověď – pro všechny! Bambucké máslo je jedním z nejúžasnějších darů přírody – díky své jemnosti a ryze přírodnímu původu je vhodné pro všechny typy pleti včetně té nejcitlivější. Nemusíte se proto bát, že byste se po krému s jeho obsahem osypala nebo že by Vám způsobilo nějakou nepěknou vyrážku.

Výjimečné schopnosti hydratace, výživy a ochrany mu propůjčuje vysoký obsah omega-6 mastných kyselin a vitamínů, což v jednodušší řeči znamená, že je vhodný pro všechny pleti, zejména pak pro ty, které mají tendenci se vysušovat.

Něco navíc!

Zatímco před třiceti lety se bambucké máslo prodávalo jen na lokálních afrických trzích, dnes tento přírodní zázrak používají v kosmetických přípravcích miliony žen. Když o něm zakladatel značky LOccitane Olivier Baussan slyšel poprvé, byl zrovna na letišti.

Uchvácen příběhem posvátného stromu máslovníku, jehož ořechy sklízí zásadně ženy, se spontánně rozhodl odletět prvním letadlem do Burkiny Faso. O několik týdnů později vystavil pro LOccitane svou první objednávku bambuckého másla

Od té doby se bambucké máslo stalo kultovní složkou přípravků a pomohlo více než 15 tisícům domorodých afrických žen k ekonomickému osamostatnění.

Související články