FACESTARŽivotní stylPhilips Fidelio propojí svět TV, bezdrátové repro i subwoofer najednou

Philips Fidelio propojí svět TV, bezdrátové repro i subwoofer najednou

Představujeme tři nové produkty, které se jako první stanou součástí zbrusu nové AV platformy Fidelio. Prémiový soundbar, subwoofer a satelitní reproduktor přinášejí prvotřídní výkon a design řady Fidelio do oblasti vysoce kvalitních audio systémů pro více místností a kanálů.

Základem bezdrátové AV platformy Philips Fidelio je patentovaná technologie DTS® Play-Fi®. Systém typu multiroom se snadno ovládá prostřednictvím aplikace a nabízí jednoduché propojení kompatibilních televizorů, mobilních zařízení, soundbarů a reproduktorů, ať už se nacházejí v domácnosti kdekoliv.

Nová řada Philips Fidelio funguje jako inteligentní ekosystém, který automaticky rozpozná, když se jednotlivá zařízení vzájemně propojí: ať už se jedná o připojení soundbaru Philips Fidelio FB1 k subwooferu Philips Fidelio FW1, nastavení reproduktoru Philips Fidelio FS1 jako zadního kanálu nebo třeba stereo párování dvou reproduktorů Philips Fidelio FS1. Ať už je scénář jakýkoliv, systém se vždy postará o nejlepší možný audio zážitek.

Soundbar Philips Fidelio FB1: zvukový výkon, který pohltí místnost

Philips Fidelio FB1 je diskrétní, štíhlý 7.1.2kanálový soundbar, speciálně navržený jako doplněk k nejnovějším minimalistickým bezrámečkovým televizorům vyšší třídy. Celkem 15 měničů spolu s výkonem 310 W (RMS) společně zajišťují působivý zvukový výkon, který vyplní celou místnost.

Philips Fidelio FB1 má jednotlivé LCR sekce rozdělené do samostatných krytů. Toto uspořádání minimalizuje přeslechy a zajišťuje vynikající rozlišení a čistotu zvuku. Každý z kanálů LCR navíc disponuje dvojicí středotónových měničů, které jsou umístěné po obou stranách výškového reproduktoru v klasickém uspořádání D’Appolito, což přináší lepší integraci zvuku středního a vysokého rozsahu. Pro přesvědčivý prostorový zvuk, a tím pádem ještě lepší ozvučení místnosti, jsou zde navíc dva boční měniče, jeden na každém konci soundbaru. Další vylepšení pak přináší dva speciální výškové měniče Dolby Atmos nacházející se v horní části zařízení, po obou stranách speciální basové skříně se dvěma subwoofery.

Tradičně vysoce kvalitní provedení – charakteristické pro reproduktory Philips Fidelio – zahrnuje obložení zkoseného okraje soundbaru kůží značky Muirhead a akusticky transparentní kovovou mřížku. Design soundbaru tak perfektně doplňuje prémiové modely televizorů Philips.

Bezdrátový subwoofer Philips Fidelio FW1: prvotřídní zvuk a provedení

Bezdrátový subwoofer Fidelio FW1 disponuje velkým 8″ basovým reproduktorem směřujícím dolů, jejž po stranách doplňují dva velké pasivní zářiče umístěné „zády k sobě“ a také výkonný 200W (RMS) zesilovač. Jeho hluboké, rychlé a detailní basy jsou díky tomu ideální pro sledování filmů i poslech hudby. Design kombinuje kůži značky Muirhead a dřevo, horní desku pak tvoří broušený hliník. To vše dodává subwooferu Fidelio FW1 vysoce sofistikovaný vzhled.

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1: prémiový designový reproduktor

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1 je všestranný třípásmový reproduktor s flexibilní konstrukcí. Díky tomu jej lze využít nejen jako samostatnou jednotku, ale také jako stereofonní pár nebo jako satelitní reproduktory v 7.1.4kanálovém systému společně se soundbarem FB1 a subwooferem FW1.

Promyšlená konstrukce se skládá z výškového reproduktoru s předním vyzařováním, úhlové středotónové jednotky s vyzařováním směrem vzhůru a basového reproduktoru směřujícího dolů, který se nachází ve vlastní, vyhrazené části skříně. Basový výkon dále posilují dva pasivní zářiče. Výkon je velkorysých 60 W (RMS), což umožňuje, aby FS1 bezproblémově obsloužil středně velké i větší místnosti.

Model Fidelio FS1 vypadá perfektně jako solitér i jako součást AV systému Fidelio. S ním jej spojuje prémiový design tvořený kombinací kůže Muirhead a kovu – povrchová úprava, která se v tomto segmentu trhu vyskytuje jen zřídka. Aby byl zážitek skutečně audiovizuální, jsou součástí reproduktoru Fidelio FS1 také vestavěná LED světla. Ve spolupráci s televizory Philips Ambilight se tak do světelného efektu Ambilight ponoří celá místnost.

Související články