FACESTARAutotestMalé roztomilé lvíče Peugeot 208 je tady!

Malé roztomilé lvíče Peugeot 208 je tady!

Když si vybíráte malé autíčko, je to taková až intimní chvíle. Není to stejné, jako když vybíráte vozy do firemní flotily. Malé autíčko je osobní záležitost. A zde platí, mnohem více než jinde, že na vzhledu velmi záleží. Malé a krásné. A přesně takové je nový Peugeot 208.

6. října 2019 dorazil nový Peugeot 208 na trh ve Francii. Uvedení na český trh proběhne 28. listopadu 2019. Automobil je vybavený novou modulární platformou CMP/eCMP, která zákazníkům dává možnost svobodné volby mezi spalovacím (benzinovým nebo dieselovým) a elektrickým motorem. Uvnitř vozu objevíte nejnovější generaci Peugeot i-Cockpit® 3D s dynamickým kompaktním volantem se zabudovanými ovládacími prvky, konfigurovatelnou digitální 3D přístrojovou deskou, velkým 10″ HD dotykovým displejem a 7 ovladači Toggles switches.

PEUGEOT i-Cockpit® v 208

Co ta elektrika?

Kromě naftového a benzinového Peugeotu 208 dorazí i jeho elektrická verze. Motor s výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 Nm (dostupné od 0 km/h) má být zárukou intenzivních jízdních zážitků v tichu a komfortu. Základní informace jsou 3:

  • Dojezd 340 km
  • Nabíjení na 80 % za 30 min.
  • 0 gr emisí CO2

Kromě toho se elektrický Peugeot 208 odlišuje několika prvky: monogramem „e“, dvoubarevným znakem lva, přední maskou v barvě karoserie, černými podběhy kol, aerodynamickými hliníkovými 17″ koly s diamantovým efektem a výplněmi.

Odlišovací prvky Peugeotu E-208
zdroj: Peugeot 208

Informace o řízení se zobrazují na digitální 3D přístrojové desce nebo ve formě hologramů na dotykovém displeji. Jde o režim řízení: Eco / Normal / Sport, zbývající dojezd vozu a také animace znázorňující fungovaní pohonného ústrojí v reálném čase.

PEUGEOT i-Cockpit® v E-208
zdroj: Peugeot 208

Za kolik?

Cena nového Peugeotu 208 začíná od 295 000 Kč. Na ceny jednotlivých variant se můžete podívat níže:

Ceník nového Peugeot 208
zdroj: Peugeot

Osobně se mi nový Peugeot 208 líbí a v redakci už se netrpělivě těšíme na test tohoto malého krásného lvíčka. Je to zajímavé vozítko za velmi rozumnou cenu. Bude příjemné týden koukat a vozit se v něčem, co vypadá jako Eva Longoria. Rozhodně lepší než týden s ošklivkou Betty.

Související články