FACESTARKrásaPět věcí, které přináší pravidelné protahování svalů a kloubů

Pět věcí, které přináší pravidelné protahování svalů a kloubů

Rozhodneme-li se, že se budeme víc hýbat, rozhodně tím potěšíme svou fyzičku i psychiku. Zároveň ale musíme také vědět, jak se správně rozhýbat, abychom si neublížili. V žádném případě nezapomínejte na rozcvičku, protažení, ale ani na vhodnou péči o klouby a svaly.

Ať už je nám dvacet nebo osmdesát, v každém věku se chceme cítit dobře. Pohybová aktivita je skvělým prostředkem, jak toho dosáhnout. I když si ale zajdeme třeba jen na delší procházku, mohou nás pak bolet svaly a klouby. Víte, jak se na fyzickou aktivitu připravit, a kterak následně svému tělu dopřát relaxaci?

Protažení je základ

V každém případě nezapomeňte na strečink. Ten je nutný jak před sportem, tak i po něm. Jen dobře protažené svaly mohou správně fungovat. Předsportovní protažení nemusí trvat dlouho. Stačí dvě či tři minuty věnovat protažení celého těla. Pak už se můžete naplno pustit do vytoužené aktivity.

Čtyři kilometry denně ke zdraví

Alespoň minimální pohyb je pro naše zdraví nezbytný. Aby se naše tělo cítilo komfortně, potřebuje denně nachodit minimálně čtyři kilometry, přičemž rychlost pohybu nehraje roli. Pusťte se tedy do takové aktivity, která vám udělá dobře na těle, i na duši. Ať už jde o procházky, běh, posilování nebo aerobik. Je to jen na vás.

Wellness po sportu

Pokud vás po sportovní aktivitě bolí nohy, vyzkoušejte naše tipy:

Chladná koupel uleví – do větší nádoby napusťte teplou vodu. Do ní pak přidejte 5 kapek eukalyptového éterického oleje, rozmíchaného v panáku alkoholu. Vložte do připravené koupele nohy a relaxujte alespoň dvacet minut. Relaxační masáž chodidel – nohy si můžete promasírovat i sami, není to žádná věda. Připravte si k tomu nějakou chladivou emulzi a s ní nohy pořádně promačkejte a promasírujte.

Doplnění správných tekutin – po aktivitě, kdy se hodně potíme, potřebujeme tělu dodat tekutiny. Vhodný je chladivý mátový čaj nebo třeba banánový koktejl s meruňkami. Dodá vám tekutiny i sílu.

Před výkonem 

ALPA Sport Star hřejivá emulze START. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Emulze výborně funguje i na ztuhlé svaly, které bolí. Obsažený kreatin urychluje regeneraci pohybového aparátu. Použít tuhle emulzi můžete nejen před sportem, ale i když vás čeká třeba fyzická práce nebo se cítíte rozlámaní.

Po výkonu

 

Sport gel je ryze přírodní směs extraktů nejznámějších léčivek jako je levandule, hřebíček, tymián, rozmarýn, zázvor, měsíček nebo arnika. Tyto byliny v kombinaci s chladivým mentolem a kafrem dokážou prokrvit tkáně a ulevit tělu po námaze. Gel je navíc obohacený o pokožku revitalizující kreatin.

 

Související články