Parní generátor: Čím více páry, tím méně práce na žehlení

foto archiv Rowenta

Žehlení prádla nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem. Když ale vyměníte klasickou žehličku za parního pomocníka, změníte zcela určitě názor. Parní generátory poskytují výrazně vyšší výkon a vyžehlíte s nimi vše rychleji a s menším úsilím.

Pokud jde o košile nebo oblečení s různými kapsami a knoflíky je to pro mnohé z nás doslova noční můra. Pokud se ptáte, jak se ale liší parní generátor od napařovací žehličky? Na první pohled je jasně vidět, že jde o větší zařízení. Jedním z důvodů je umístění bojleru vytvářejícího o poznání vyšší tlak (až 9 baru) a větší množství páry do základny. Pára je do ní vedena flexibilní hadicí ze základny. 

Mezi další výhody zmíníme také to, že žehlička u parního generátoru je opravu lehčí. Výdej páry se může blížit u nejvýkonnějších modelů až 120 g/min., u napařovací žehličky je to běžně 50 g/min. U parního rázu, tedy jednorázového vypuštění nahromaděné páry dosahují parní generátory u nejnovějších vysoce výkonných modelů hranice 750 g/min., zatímco běžné žehličky málokdy překročí 200 g/min.

Bez záhybu ve vteřině

Parní generátor Tefal Pro Express Vision je superhrdina mezi parními generátory. Silné napařování pro rychlé a snadné výsledky zbaví vaše oděvy všech záhybů ve vteřině. Tento parní generátor s vysokým výkonem je vybaven množstvím rozšířených funkcí jako přednastavené programy na rukojeti žehličky nebo automatické nastavení množství páry. Např. Systém Smart Steam páru začne automaticky vypouštět při začátku žehlení a vypne ji, když je žehlička postavena do kolmé polohy.

Žehlící plocha Durilium AirGlide Autoclean přináší nejvyšší kluznost pro rychlé žehlení bez námahy a zajišťuje optimální rozptýlení páry. (Rowenta)

Funkce Anti-drip zabraňuje tomu, aby voda kapala během žehlení a vytvářela tak na vašem oblečení nevzhledné skvrny. Tefal Pro Express Vision disponuje velkou odnímatelnou nádržkou na vodu s objemem 1,2 litru, aby se nemusela voda stále dolévat. Tlak čerpadla 9 barů spolu s extra výkonným parním rázem 750 g/min a nepřetržitým parním výkonem až 180 g/min vyžehlí i ty nejúpornější záhyby. A proč je tento parametr tak důležitý? Množství vypouštěné páry, má významný vliv na rychlost žehlení, možnost vertikálního napařování (např. záclon či závěsů) a v neposlední řadě možnost žehlit větší textilie jako povlečení přehnuté ve více vrstvách. Intenzivní síla páry zlikviduje až 99,99 % zárodků, virů a bakterií.

S povrchem Autoclean bude ke všemu plocha žehličky beze skvrn a dlouhodobě v dokonalém stavu. Přístroj disponuje také vyjímatelným sběračem vodního kamene a zajišťuje tak snadnou údržbu a dlouhotrvající výkon. 

Světlo pro žehlení

Parní generátor Tefal Pro Express Vision s novou funkcí Smart LED Vision vám posvítí na žehlení pro dosažení dokonalých výsledků, ať už jste v jakékoliv místnosti, bez ohledu na osvětlení. Dokáže osvítit každý záhyb, a tím pádem je vaše žehlení rychlejší, efektivnější, ale zároveň i pohodlnější a zdravější, jelikož se nemusíte k oblečení tolik hrbit a zkoumat, jestli je již vaše prádlo bez varhánků. Pokročilá technologie vysokotlakého bojleru poskytuje a zajišťuje nepřekonatelné výsledky na profesionální úrovni v pohodlí domova i při té nejnáročnější péči o oděvy.

U parního generátoru jsou bojler a nádržka na vodu umístěny mimo žehličku v těle přístroje. (Rowenta)

Tento snadno použitelný vysokotlaký parní generátor je zárukou výrazně rychlejšího žehlení a maximální účinnosti díky kombinaci vysokotlakého bojleru a kontinuální páry až 180 g/min, přičemž intenzivní parní ráz o výkonu 700 g/min a tlak páry až 8,1 barů si poradí i s těmi nejvzpurnějšími záhyby. Pára pod vysokým tlakem proniká hluboko do nitra látky a zajišťuje tak 100% účinnost, což zkracuje dobu žehlení až o polovinu.

Intuitivní ovládací panel Direct Control je pro maximální pohodlí umístěn přímo na rukojeti žehličky parního generátoru, kde můžete volit ze tří přednastavených programů. Vyjímatelná nádržka na vodu s vysokou kapacitou, umožňuje až 90 minut žehlení, má praktický design a snadné plnění. Díky kombinaci teploty a tlaku páry dokáže tento parní generátor zlikvidovat až 99,99 % bakterií ve všech žehlitelných textiliích.

Mnoho současných parních generátorů, ale i žehliček také nabízí systém žehlení při jedné bezpečné teplotě, to znamená, že vůbec teplotu nenastavujete a můžete nechat žehličku ležet v horizontální poloze na oblečení.