FACESTARAutotestOff-roadovou rallye určenou pro ženy pojede Dacia Duster v Maroku

Off-roadovou rallye určenou pro ženy pojede Dacia Duster v Maroku

Dacia se spojila se třemi posádkami a doufá, že na Rallye Aïcha des Gazelles v Maroku získá své páté vítězství v kategorii Crossover v řadě.

  • Tyto „gazely“ budou pilotovat vůz Dacia Duster na devítidenní terénní výpravě z Erfoudu do Essaouiry.
  • Orientační závod automobilů Rallye Aïcha des Gazelles Maroko odměňuje ty, kteří zvládnou naplánovat nejkratší možnou trasu mezi kontrolními body, ale také ty, kteří prokáží zdatnost v jízdě v terénu.
  • Dacia Duster, registrovaná v kategorii Crossover, vyžaduje pouze minimální přípravu předtím, než se vydá do písku marocké pouště.

Opravdové týmové dobrodružství

Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, která se poprvé konala v roce 1990, je výhradně ženský závod rallye. Na rozdíl od jiných závodů podporuje dobrodružství a navigaci v terénu ve starém stylu.

Zdolávání písečných dun, kličkování mezi skalnatými výběžky, určování kurzu pouze pomocí mapy a kompasu – to je jen začátek toho, co čeká na vozy Dacia Duster v tomto Rallye.

Během devíti dnů budou pilotky hodnoceny podle toho, zda se jim podaří najít všechna kontrolní stanoviště, a přitom urazit co nejmenší vzdálenost mezi nimi. Dacia Duster bude jejich největší předností, pokud jde o zvládnutí všech druhů terénu, které jim závod může přichystat.

Dacia Duster na Rallye Aicha des Gazelles du Maroc

Dočká se Dacia Duster osmého vítězství?

Od roku 2017 je Dacia Duster neporaženým šampionem v kategorii Crossover, v posledních jedenácti ročnících zvítězila sedmkrát, přičemž členky posádky pocházely z pěti zemí (Francie, Maroko, Polsko, Belgie a Švýcarsko). Na start 31. ročníku Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc se postaví tři vozy Duster s podporou značky Dacia.

Hajar Elbied a Malika Ajaha se zúčastní své třetí Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc za volantem vozu Dacia Duster. Po loňském vítězství ve své kategorii doufají tyto dvě pilotky vozů Dacia a zaměstnankyně Renault Group Maroc v další úspěšný ročník na domácí půdě pod číslem 310. Druhé vítězství v kategorii crossoverů za sebou by bylo vůbec prvním takovýmto vítězstvím.

Psychiatrička Marie Dumas a finanční výkonná ředitelka Juliette Crépin se k Rallye připojí vůbec poprvé jako posádka číslo 301. Sestřenice se vydávají na Rallye Aïcha des Gazelles, aby vyzkoušely svou odvahu a statečnost, aby se prosadily a zažily něco zcela nového, co je stejně vzrušující jako naplňující. Marie a Juliette podporují marockou nevládní organizaci ASF, která již 30 let pomáhá svobodným matkám hledat stabilní zaměstnání.

Sabine Bonnet, konzultantka pro školení, a Isabelle Radenac, inženýrka telekomunikací, jsou hrdými členkami týmu 304. Jejich snem je posouvat hranice a pracovat v kolektivu. Poté, co se poprvé setkaly pod jasným sluncem Středního východu, se rozhodly vydat na nové dobrodružství s Rallye Aïcha des Gazelles. Jejich cíl? Propagovat hodnoty, které lze nalézt ve sportu, komunitní smýšlení, odpovědnost a jednání jako globální občané, tak abychom lépe sloužili planetě.

Program Rallye Aïcha des Gazelles

  • Pátek 18. března – Nice (Francie), evropské technické a administrativní kontroly.
  • Sobota 19. března – Nice, odlet a přejezd do Maroka.
  • Pondělí 21. března – Maroko, příjezd do Erfoudu. Technické a administrativní kontroly pro mimoevropské týmy.
  • Středa 23. března – Maroko.
  • Čtvrtek 24. března až čtvrtek 31. března – Maroko, etapy.
  • Pátek 1. dubna – Maroko, přejezd do Essaouiry.
  • Sobota 2. dubna – Maroko, Essaouira, příjezd, předávání cen a závěrečné zakončení akce.

Související články