FACESTARKrásaOči prozradí víc: Naučte se pečovat o oční okolí ve čtyřech...

Oči prozradí víc: Naučte se pečovat o oční okolí ve čtyřech krocích

Pokožka kolem očí je v porovnání se zbytkem těla velmi specifická. Bývá tenká, mimořádně citlivá a schopná signalizovat vaší celkovou vitalitu (ať už v dobrém či ve zlém). Co se týče péče, má pleť pod očima svá vlastní pravidla. Touží po něžném ošetření, které jí pomůže vyrovnat se s otoky, tmavými kruhy, váčky i prvními známkami předčasného stárnutí. Jak se o ni tedy starat, aby váš pohled opět získal zářivou jiskru?  

Bez ohledu na to, kolik je vám let, nikdy není pozdě věnovat své kráse náležitou pozornost. Ať už chcete předejít prohlubování prvních vrásek nebo odstranit otoky či tmavé kruhy, inspirujte se těmito 4 praktickými tipy pro ošetření očního okolí. 

Odličujte s citem

V případě péče o pleť okolí očí se vyplatí pečlivost. Oční okolí je velmi citlivé, a proto vyžaduje opravdu jemné zacházení. Toho se mu ale při odličování a čištění většinou příliš nedostává. Místo nešetrného drhnutí agresivními odličovacími přípravky vsaďte na kosmetické produkty na bázi oleje, které rozpustí odolný oční make-up a sníží nutnost tření, jež musíte při čištění vynaložit. Při odličování buďte opravdu důslední, zbytky líčidel by totiž mohly oční okolí podráždit a vysušit.  

Zkuste masáž

Za unavený vzhled očního okolí jsou zodpovědné nejen vrásky, ale také otoky, které může (kromě genetických faktorů) způsobovat i zadržování vody. Každodenní masáž se tak stává velmi účinnou metodou, jak vrátit pokožce pod očima zdravý vzhled. Kromě vlastních rukou můžete využít i speciální masážní přístroj, například Iris™ od FOREO. Jeho úspěch je založen na sonické T-Sonické technologii, která vám pomůže vyhladit oční kontury, redukovat tmavé kruhy, váčky a otoky kolem očí a eliminovat známky stárnutí v jednom kroku. Blahodárnou masáž si dopřejte každý den, zabere vám pouhých 30 sekund.

Foto archiv Foreo (IRIS – PINK – doporučená cena 3 499 CZK)

Myslete na hydrataci

Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, zařaďte do svého kosmetického repertoáru pleťové sérum nebo látkovou masku. Udělejte si na konci dne hezkou relaxační chvilku s Kneipp Good Night. Vůně švýcarské borovice a indického santalového dřeva vás během chvilky zklidní a maska dodá vaší pokožce potřebonou hydrataci a intenzivní výživu.

foto archiv Kneipp

Dopřejte očím studený obklad

Studený obklad je velmi efektivním pomocníkem v boji proti nepříjemným otokům očního okolí, bolesti a suchosti očí. Chlad navíc stahuje cévy, takže tento trik využijete i pro minimalizaci tmavých kruhů a váčků pod očima. A jak si obklad vyrobit rychle a snadno doma? Budou vám stačit vatové tamponky BEL cosmetic a studená voda nebo vychlazený heřmánkový čaj. Tamponky namočte a přebytečnou tekutinu vymačkejte, můžete je také na minutku strčit do mrazáku, aby byly krásně chladivé. Poté je na 5-10 minut přiložte na zavřené oči a relaxujte. Výsledkem bude nejen zářivý vzhled, ale i svěží pocit.

foto archiv BEL

Související články