Ochlazení a suchá pleť? Co dělat aby netrpěla a byla krásná!

Obecně platí, že náhlé změny teplot, tedy přechody z vytopené místnosti ven do mrazu a zpět – naší pleti rozhodně nijak neprospívá. Teplotním vlivům je potom nejvíce vystavena pokožka tváře, která má v zimě (obzvlášť máte-li suchou pleť) tendenci se také loupat. Jakou tedy zvolit péči, abyste nežádoucí dopady minimalizovali?

Standardně platí, že zima – a především náhlé změny teplot, tedy přechody z vytopené místnosti ven do mrazu a zpět – naší pleti rozhodně nijak neprospívá. Teplotním vlivům je potom nejvíce vystavena pokožka tváře, která má v zimě (obzvlášť máte-li suchou pleť) tendenci se také loupat. Jakou tedy zvolit péči, abyste nežádoucí dopady minimalizovali?

V prvé řadě platí, že byste se měli vyvarovat užívání drsných čisticích prostředků, které obsahují vonné složky, sírany či alkohol. Na zimu vybírejte především výrobky, které působí hydratačně, pokud k odličování používáte odličovací ubrousky, raději je vyměňte za čisticí olej.

Bez oleje ani ránu

V případě, že má vaše pleť tendence se loupat, určitě bude vhodné začít namísto hydratačního krému na bázi vody používat také adekvátní prostředky na bázi olejové. Skvěle poslouží, a to nejen na pleť, ale i na vlasy, např. i ricinový olej. Faktem ale je, že můžete použít i kvalitní olivový, který je obzvlášť vhodný na aplikaci kolem očí (navíc zamezuje tvorbě drobných vrásek) a také na rty.

and

Pro správnou hydrataci je nutné také pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk. Zapomeňte ale na klasický peeling, který by vaši citlivou pokožku ještě více narušil, vhodnou variantou je buď jemný peeling chemický a nebo aplikace speciálních (tzv. exfoliačních) pleťových masek na bázi enzymů, nejčastěji vyrobených z dýně, papáji či ananasu.

Opět ale platí, že službu odvede i samotná papája, kterou dnes již běžně koupíte v supermarketu. Stačí rozmačkat její dužinu, nanést na obličej a po pěti minutách smýt. Další možnou variantou doma vyrobené pleťové masky je také smíchat dužinu papáji s ananasovou šťávou.

Pokud by vás postihlo zarudnutí pokožky v oblasti nosu, řešením je aplikace rozličných zvláčňujících balzámů (ideálně nechte působit přes noc). Pravidelná aplikace balzámu potom pomůže i popraskaným rtům, na které můžete využít také vazelínu (zakoupíte běžně v lékárně). A ač to možná bude znít zvláštně, hodně pijte. Vysušené kožní buňky mají totiž sníženou schopnost regenerace, proto je nutné dodat tělu také dostatek tekutin.