FACESTARAutotestNový Nissan X-Trail: Auto, které je připravené na dobrodružství!

Nový Nissan X-Trail: Auto, které je připravené na dobrodružství!

Nissanu X-Trail se dostalo mnoha změn. Je ještě více nabitý technologiemi a luxusními prvky. Ve své nové generaci se z něj stává moderní silniční auto, které už sice není tolik do terénu, ale zato disponuje vyšší mírou bezpečnosti. Nový X-Trail je daleko rodinnějším typem vozu než jeho předchůdci.

Z terénu na silnice

Časy se mění a auta s nimi! X-Trail, který byl dříve jedním z posledních typických SUV, se začíná profilovat jinak a míří na nové zákazníky. Nissan – původně výrobce aut do terénu – se nyní profiluje jako odborník na crossovery. Z původních SUV se tak jeho vozy proměňují v pohodlná a bezpečná silniční auta, která svým majitelům nabízí vysoký komfort a pohodlí.

Nissan X-Trail pro rodinu

Pro početné rodiny se hodí v sedmimístném provedení, které je navíc perfektně variabilní. Díky tomu se do vozu vejde všechno, co je potřeba. A rodiče s více dětmi vědí, že toho není málo. Zadní sedadla lze použít k sezení pro pasažéry, stejně tak je ale možné je sklopit a vytvořit tak další úložný prostor.

Organizér v zavazadlovém prostoru je jednoduchý a praktický. Na jeho úpravu stačí jedna ruka. Snadno posunete desky a příčky tak, aby vám jejich rozmístění 100% vyhovovalo. Kombinací uspořádání je devět!

Ještě výkonnější!

Ano, Nissan X-Trail se pyšní novým dieslovým motorem o objemu 2.0 l. Ten přináší vyšší výkon i točivý moment. Ať už tedy vyrazíte do jakkoliv náročného silničního terénu, tohle auto vás nezklame.

Pohon 4×4 automaticky rozděluje výkon tam, kde je ho nejvíce potřeba. Navíc 30x rychleji, než stačíte mrknout! To znamená, že řízení bude snadné, i když vám zrovna nebude přát počasí nebo budete muset do ostré zatáčky.

Interiér plný vychytávek

Díky nejmodernějším technologiím uvnitř vozu si jízdu vychutnáte na maximum. Přístrojová deska nabízí poslech hudby, regulaci topení a klimatizace, sledování navigace i možnost zůstat ve spojení s okolním světem. To vše naprosto intuitivně, aby si i méně technicky zdatný uživatel snadno poradil.

Střecha disponuje panoramatickým střešním oknem, které je zajímavým designovým prvkem s mnoha klady.

Exteriér je designovější

Vzhled vozu prošel proměnou. Stal se zdobnějším a získal ladnější křivky i obliny. Výrazným prvkem jsou plastové lemy rámující podběhy kol, což je pro vozy x-trail typické. Oproti svému předchůdci je nový Nissan X-Trail skoro o 100 kilogramů lehčí, o necelé dva centimetry delší a o tři širší.

Související články