FACESTARAutotestNový Fiat 600 se představuje s velkým charakterem jako elektrické SUV

Nový Fiat 600 se představuje s velkým charakterem jako elektrické SUV

Značka FIAT i nadále pokračuje v cestě udržitelné městské mobility a představuje „Nový Fiat 600e“, přírůstek, který je návratem značky do segmentu B. Vzali jsme vše, co máte na segmentu B rádi, a vylepšili to ve všech aspektech. Nový Fiat 600e nabízí více prostoru, větší dojezd a umocněný pocit Dolce Vita. Jednoduše řečeno, Nový Fiat 600e využívá to nejlepší ze segmentů B a B-SUV, aby nabídl krásný, radostný a rozmazlující zážitek z jízdy.

Nový Fiat 600e navazuje na úspěch svého předchůdce a bestselleru značky Fiat, modelu 600 z 50. let, který se proslavil jako rodinný „stěhovák“. Novinka míří do srdce rychle se rozrůstajícího segmentu B. Je atraktivní a krásný, disponuje velkorysými rozměry s délkou 4,17 metru a pohodlným interiérem pro 5 osob. K tomu přidává elektrický dojezd přes 400 km (kombinovaný cyklus WLTP) a více než 600 km v městském cyklu WLTP, a samozřejmě nejmodernější bezpečnostní prvky.

foto archiv: FIAT

K dispozici je ve dvou plně elektrických verzích, Nový Fiat 600e La Prima a Fiat (600e)RED, které představují rodinné řešení s ryzí italskou náladou Dolce Vita, ohleduplností k životnímu prostředí a sociální uvědomělostí.

Nový Fiat 600e

Nový Fiat 600e, který je k dispozici v pětidveřovém karosářském provedení, nabízí působivou prostornost s 5 sedadly a úložnými prostory interiéru o celkovém objemu 15 litrů. Zákazníci si mohou uložit své osobní věci v chytrém středovém tunelu, který je dodáván s přizpůsobitelnou krycí podložkou a flexibilními držáky nápojů, v kapsách na sedadlech a strategických předních úložných prostorech. Zavazadlový prostor má velkorysý objem 360 litrů.

foto archiv: FIAT

Kromě prostorové velkorysosti se novinka vyznačuje skvělými elektrickými schopnostmi. Lithium-iontové baterie s kapacitou 54 kWh poskytují novému modelu 600e dojezd přes 400 km v kombinovaném cyklu WLTP a více než 600 km v městském cyklu. To z něj činí ideální vůz pro každodenní použití ve městě i na víkendové výlety.

Pro optimalizaci doby nabíjení je nový model 600e vybaven 100 kW rychlonabíjením zaručujícím velmi rychlé nabití baterie. Například, nabití baterie na 80 % zabere méně než půl hodiny, což je přibližně stejná doba, jakou potřebujete na naložení auta na víkend. Fiat 600e je dodáván s 11 kW palubní nabíječkou a kabelem Mode 3 pro nabíjení doma nebo na veřejných nabíjecích stanicích, kde plné nabití zajistí za méně než 6 hodin.

foto archiv: FIAT

Motor má výkon 115 kW a vozidlu poskytuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9 sekund. Nový Fiat 600e umožňuje řidiči zvolit svůj vlastní styl jízdy, a to díky trojici jízdních režimů Eco, Normal, Sport.

Do poloviny roku 2024 doplní nabídku hybridní hnací ústrojí. 

Ikonický zvenčí, Dolce Vita zevnitř

Nový Fiat 600e, označovaný také jako větší sourozenec modelu 500e, přebírá jméno po původní šestistovce a přináší veškerou italskou atraktivitu a styl. Vnější i vnitřní design jsou dokonalým ztělesněním italské krásy a nálady Dolce Vita. Stručně řečeno, Nový Fiat 600e nabízí skutečné potěšení všech smyslů, jež je neoddělitelnou součástí italské DNA.

V porovnání s Novou 500 se jeho vzhled vyznačuje ostřejším a asertivnějším stylem, s chromovaným nápisem 600 na přední části i na bocích, a moderním LED osvětlením. Elegantní a zároveň dynamický vnější vzhled umocňují větší kola (až 18“ a průměr 690 mm), matně černé prahové lišty a lemy blatníků.

Typický italský styl je okamžitě rozpoznatelný podle italské vlajky na zadním nárazníku. Vnější linie podtrhuje několik okouzlujících prvků, jakými jsou leskle černé detaily a chromované prvky.

Interiér 600e je dokonalým ztělesněním italské nálady Dolce Vita a popové duše značky. To je dané především několika funkcemi, které byly navržené tak, aby poskytovaly nejlepší zážitek. Nový Fiat 600e nabízí barevnou terapii. Zákazníci si mohou vybrat až 8 různých barev pro ambientní osvětlení a prostředí rádia. Pro dokonale hýčkání je sedadlo řidiče vybaveno funkcí elektrického nastavení a masážní funkcí pro relaxaci na dlouhých cestách nebo po náročném dni v práci. Nový Fiat 600e nabízí sedadla ze syntetické kůže Ivory s monogramem FIAT, s třístupňovým vyhříváním pro maximální pohodlí.

Velurové koberečky, zadní sedadla dělená v poměru 40/60, USB typu A a C + USB typu C ve 2. řadě sedadel, bezdrátová nabíječka pro chytrý telefon a bezklíčový vstup se senzorem přiblížení. To vše umocňuje pohodlí a příjemný zážitek z jízdy.

foto archiv: FIAT

Rozšířené technologie: nejmodernější prvky bezpečnosti a konektivita

Nový Fiat 600e je nabitý nejmodernějšími bezpečnostními a asistenčními systémy, díky kterým je připraven na každodenní život. Nabízí autonomní řízení 2 úrovně, které přináší mnoho výhod.

Adaptivní tempomat (ACC) brzdí nebo zrychluje v reakci na vpředu jedoucí vozidla, inteligentní rychlostní asistent čte rychlostní omezení a doporučuje jejich použití, monitoring mrtvých úhlů pak pomocí ultrazvukových senzorů sleduje mrtvé úhly a varovnými kontrolkami na vnějších zrcátkách varuje před překážkami. Technologie zahrnují také funkci Stop&Go, elektrickou parkovací brzdu, autonomní nouzové brzdění s rozpoznáváním cyklistů a chodců a asistent pozornosti řidiče pro sledování úrovně koncentrace řidiče. A nakonec, 360° senzory a 180° couvací kamera s dynamickou naváděcí mřížkou pomáhají vyhnout se jakýmkoli překážkám při parkování nebo provádění složitých manévrů.

Pokud jde o pohodlí a konektivitu, nový Fiat 600e je vybaven několika funkcemi, díky kterým bude každá cesta mnohem příjemnější a radostnější. Je vybaven hands-free elektricky ovládanými zadními výklopnými dveřmi, které udělají radost všem, kteří mají vždy v ruce tisíc věcí, dále elektricky ovládanými okny, automatickou klimatizací, a také senzory deště a stmívání. Nabídku doplňuje audio systém se 6 reproduktory, 10,25“ plně konfigurovatelná obrazovka rádia s bezdrátovými funkcemi Navi, CarPlay a Android Auto, 7“ digitální přístrojový panel a služby připojení.

Nový Fiat 600e nabízí služby Uconnect pro každodenní podporu zákazníků, například pomocí hlasových povelů pro komunikaci s palubní připojenou navigací. Navigační systém TomTom nabízí automatické aktualizace map a zobrazuje všechny nabíjecí stanice dostupné na trase, jako i informace v reálném čase o dostupných volných parkovacích místech.

foto archiv: FIAT

Aplikace FIAT přináší další dimenzi pohodlí. K dispozici je řada funkcí pro použití určitých funkcí vozidla, a to i na dálku (např. světel, klaksonu, otevírání/zavírání dveří, topení nebo klimatizace).

Vrcholná verze La Prima a dostupnější verze (RED)

Nový Fiat (600e)RED se dokonale hodí pro mladé zákazníky, kteří hledají etické a ekologické řešení mobility. Jedná se o nejdostupnější verzi nového modelu 600e a další krok v partnerství s organizací (RED). To začalo v roce 2021 přesvědčením, že každý z nás může přinášet změny. Posláním vozidel (RED) je být „dobrý pro lidi i pro planetu“: elektrický pohon je ohleduplný k životnímu prostředí a přispívá k udržitelnější budoucnosti. Tato mise jde nyní ještě dále s organizací (RED), která vznikla v roce 2006 s cílem bojovat proti AIDS a zajistit, že nemoci, kterým lze předcházet a které lze léčit, jsou preventabilní a léčitelné pro každého.

Nový Fiat (600e)RED přebírá červenou barvu jako charakteristický znak řady (RED), a to jak zvenčí – od karoserie až po loga vpředu a vzadu, – tak i uvnitř, kde zdobí palubní desku a designové prvky na exkluzivních sedadlech z recyklované tkaniny. Červený kryt středového tunelu je pak další připomínkou partnerství. Pro další personalizaci jsou k dispozici další dvě barvy: černá a bílá.

Nový Fiat 600e La Prima nabízí 100% styl, techniku a pohodlí, aby zajistil pohlcující italský zážitek Dolce Vita. K dispozici je ve 4 různých barvách, které připomínají italskou krásu a krajinu: italské slunce, italské moře, italskou zemi a italské nebe.

foto archiv: FIAT

Související články