FACESTARKrásaNepříjemný společník: 5 tipů, jak se zbavit akné

Nepříjemný společník: 5 tipů, jak se zbavit akné

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode( Černé tečky, zanícené pupínky, červená místa … ano, to všechno je akné. Patří mezi nejčastější onemocnění vyskytující se u dětí, mladistvých i dospělých osob mladšího věku, ale trápí i mnoho dospělých. 

Je tedy nepříjemným společníkem většiny z nás. Každý, kdo se s akné setkal, má vlastní zaručený tip, jak na něj. Dali jsme je dohromady a vybrali pro vás nejúčinnější způsoby.

1. Vybírejte jen kvalitní kosmetiku

Většina kosmetiky obsahuje vazelínu, lanolínu nebo laryalkohol a také oleje. Všechny tyto složky ale udělají víc škody než užitku – tedy pokud trpíte na akné. Vhodným řešením je proto sáhnout po přípravcích, které jsou speciálně určené na mastnou aknózní pleť. Citlivá pleť vyžaduje zejména přípravky bez alkoholu, proto je dobré je úplně vytěsnit nebo je používat pouze na zanícení místo nebo pupínek.

2. Vsaďte na Tea tree

Léčba akné a všech jeho podob je běh na dlouhou trať, při které se ale vyplatí vytrvat.Zahájením včasného a pravidelného ošetřování při prvních projevech je možné zmírnit průběh onemocnění,“ říká MUDr. Machovcová.

Doporučuje se tedy investovat do kvalitních prostředků s obsahem tea tree oleje. Jedním z takových doporučovaných přípravků je URGO Spots Filmogel – speciální lěčivý gel v tužce. Stačí jím postižené místo jednoduše potřít. Po aplikaci nechat jemnou vrstvičku gelu zaschnout a poté již nanášet make-up tak, jak jste zvyklí.

Gel na vašem obličeji vytvoří ochranný film, který urychluje mizení pupínku, čistí postižené místo, vytváří bariéru mezi pupínkem a nechtěným znečištěním náhodným dotekem či dalšími nečistotami a zároveň snižuje riziko vzniku jizev. 

Pokud jste k podobným přípravkům skeptičtí, vůbec se nedivíme. Na druhou stranu jsme tento přípavek vyzkoušeli v redakci na vlastní kůži a z výsledků jsme byli minimálně nadšení.

Stačí se podívat na následující video a bude vám jasné, že se těch pár stokorun investovaných určitě vyplatí. Vyzkoušejte a už teď se budeme těšit na vaše reakce, které nám napíšete na Facebook nebo e-mail.

3. Vyhněte se vlhkému prostředí

Vlhké prostředí akné neprospívá – nebo spíš by se dalo říci, že prospívá. Je proto velice důležité zdržovat se na stinných a suchých místech. Zejména s blížícím se létem je důležité zůstávat na sluníčku co možná nejkratší dobu. Je samozřejmé, že i ženy s aknózní pletí touží po opálení. V tom vám zcela jistě nic nebrání. Chce to ale zvolit si opalovací krém určený pro mastnou a smíšenou pleť. Seženete ho v každé lékárně nebo drogérii.

4. STOP kouření

Všeobecně stojí kouření za mnohými zdravotními obtížemi. Jedním z nich je i akné. Nejedná se bohužel ale jen o kuřáky, ale i o lidi, kteří se pohybují v zakouřeném prostředí. Vlivem nikotinu totiž dochází ke stažení drobných cévek v kůži, která je díky tomu hůře zásobována potřebnými živinami a kyslíkem. Dochází tak nejen k tvorbě vrásek, ale u náchylné pleti i k akné.

5. Dbejte na hygienu

Ruce bychom si měli mýt po každém použití toalety, po každém styku s jinou osobou, po každém jídle a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Je ale jasné, že ne vždy je možnost umyvadla a mýdla. Sáhněte proto po antibakteriálním mýdle, který můžete mít stále při ruce a vyhnete se tak značným obtížím.

Pokud si budete ošetřovat akné, je proto dbát na hygienu, abyste si do rány nezanesli zbytečné bakterie a tím si jej neroznášeli po více místech nejen na obličeji.).).).

Související články