FACESTARTechnikaNastavit tvář je sexy: Vyfoťte tu nejlepší selfie letošního léta!

Nastavit tvář je sexy: Vyfoťte tu nejlepší selfie letošního léta!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(. Hraný úsměv vám jistě slušet nebude. Uvolněte se a přirozeně se usmívejte. Může jít o decentní nebo hodně rebelský úsměv. Záleží na tom, jak se cítíte. Jako pomůcka vám poslouží vědomí, že svou fotkou chcete potěšit někoho jiného a křečovitým výrazem se vám to určitě nepovede. 

Hlavně žádnou křeč

Hraný úsměv vám jistě slušet nebude. Uvolněte se a přirozeně se usmívejte. Může jít o decentní nebo hodně rebelský úsměv. Záleží na tom, jak se cítíte. Jako pomůcka vám poslouží vědomí, že svou fotkou chcete potěšit někoho jiného a křečovitým výrazem se vám to určitě nepovede. 

A mimochodem… zapomeňte na špulení rtů – duckface – tohle šklebení už dávno vyšlo z módy a navíc nikdy nevypadalo příliš dobře.

Co s rukou?

Jednou rukou držíte selfie tyč nebo samotný mobil, ale co s tou druhou? Buď ji můžete nechat podél těla a na fotce ji nijak neukazovat. Nebo si vyhrajte s pózováním. Přidržte si vlasy nebo je rošťácky prohrábněte a ruku v nich nechte. V bok zase bude vypadat štíhlejší a zajímavě jemně položená na protějším rameni.

Jen pozor na manikúru! Okousané nehty nikdo nepřehlédne.

Kousek od trapasu

Na internetu neustále kolují selfie s trapným pozadím – jednou je to třeba záchodová mísa, jindy omylem zachycený naháč na pláži. Dejte si proto dobrý pozor, co všechno na vaší fotce je. Vyhnete se tak zbytečné ostudě, kterou jistě nechcete. 

Tip: Pokud se fotíte na nějakém zajímavém místě – třeba před bazilikou Sacré-Cœur v Paříži, nebuďte v prostředku fotky, ale na jejím kraji. Vynikne tak nádherné prostředí, ve kterém se právě nacházíte, a nejen váš obličej… i když ten je samozřejmě u selfíčka podstatný.

Odkud a jak vlastně fotit?

Ideální úhel je lehce z nadhledu. K lepšímu výsledku dopomůže i mírný náklon hlavy. Všichni víme, že nám to z některé strany a pohledu sluší víc. Toho je dobré využít. Koukat byste měli přímo do malého hledáčku, nikoliv na displej, aby to pak nevypadalo, že váš pohled směřuje stranou.

Pokud se fotíte s přáteli, nebojte se být blázniví!

and<.).).).

Související články