FACESTARKrásaDo koupele. Co přidat do vany na svátek zamilovaných?

Do koupele. Co přidat do vany na svátek zamilovaných?

Růže, červená nebo růžová barva, svíčky a obrovská porce romantiky, to všechno je neodmyslitelně spojené se svátkem všem zamilovaných. Ale nejen na Valentýna si můžete připadat, jako kdybyste měli na růžích ustláno.

Růže jsou vhodným dárkem ale také pomocníkem. A to nejen 14. února. Pokud si chcete zpříjemnit večer ve dvou a navodit romantickou můžete použít růže na několik způsobů. Už jenom jejich vůně v podobě éterických silic totiž působí jako afrodiziakum, a proto se používá i v aromaterapii, protože podporují milostnou touhu.

Jakmile naše čichové buňky začnou vnímat uvolněné silice, v těle se začne uvolňovat serotonin a endorfin, které se označují za hormony štěstí. Když se k tomu přidají svíčky, příjemná hudba, dobré pití a jídlo, o večer plný vášně je postaráno. Z růžového vonného extraktu se dá vykouzlit i dokonalá afrodiziakální masáž. Stačí jen kapku oleje smíchat s olivovým nebo kokosovým olejem a můžete se vrhnout na partnerovo tělo.

Extra tip

Pokud chcete, aby se dokonale provoněla místnost, kápněte zhruba pět kapek růžového koncentrátu do půl litru vody a pomocí rozprašovače rozstříkejte do prostoru. Účinné je také vonný olej nakapat do misky a postavit ho nad zdroj tepla, aby se vůně mohla intenzivnější odpařovat.

Návod na afrodiziakální koupel

Chcete pro svého miláčka připravit originálnější zážitek než je večeře při svíčkách? Vsaďte na koupel ve znamení růží. Vonné esence této květiny tak nasajete v mnohem intenzivnějším množství, které vás může dokonale navnadit na noc plnou vášně. A jako bonus vás zbaví stresu. Vědci totiž dokázali, že růže blahodárně působí i na naši psychickou pohodu.

Krok 1.

Relaxační koupel s vřídelní solí z karlovarských minerálních pramenů a okvětními lístky růží přispívá k prokrvení pokožky a příjemnému odpočinku s nádechem romantiky, sůl navíc dodá pokožce důležité minerální látky. Během koupele je organismus stimulován hned na několika úrovních: teplá voda, minerální látky a přidané vonné oleje pronikají přes pokožku do těla a vdechováním uvolňují vnitřní i vnější napětí, únavu a stres a příjemnou cestou tak napomáhají regeneraci organismu.

Krok 2.

Exkluzivní přírodní vonná svíčka je ručně odlévaná z vysoce kvalitního a ekologicky šetrného 100% sojového vosku. Svíčky z rostlinných vosků hoří oproti klasickým parafínovým (vyráběným z ropy) čistěji a pomaleji a tají při nižších teplotách.

Vydrží hořet mnohem déle než běžné svíčky a díky nízké teplotě tání uvolňují intenzivní aroma. Doba hoření je až 30hodin.

Krok 3.

Přeneste se během sprchování alespoň na chvíli do voňavého sadu plného kvetoucích romantických růží. Jemný sprchový gel s karlovarskou vřídelní solí bohatou na minerály, cennými výtažky z růží, pšeničných klíčků a oliv, ovesným beta-glukanem, makadamiovým olejem a panthenolem napomůže hydrataci, regeneraci a zvláčnění. Po osprchování tak pokožka zůstane čistá, hedvábně jemná a nádherně provoněná delikátní vůní růžových květů.

Související články