FACESTARSex a vztahyManžel se asi zbláznil. Devět měsíců bez sexu? To snad ne!

Manžel se asi zbláznil. Devět měsíců bez sexu? To snad ne!

Jsem opravdu ráda, protože jakmile jsme věděli o mém těhotenství, bylo po všem. Teď jsem ve třetím trimestru a celou dobu bez sexu.

Zpočátku jsme se prostě řídili lékařským nařízením, protože jsme v minulosti několikrát o miminko přišli: „žádný sex, dokud nebude děťátku zřetelně bít srdce„. Jenožne potom jsem začala krvácet a sex opět nepřicházel v úvahu. Tou dobou mi ovšem taky bylo mizerně, každou chvíli jsem zvracela a na sex jsem stejně neměla pomyšlení. Jediné sténání, jaké jste mohli z naší ložnice slyšet, bylo z toho, jak mi bylo zle.

Sex plnými doušky

Říkala jsem si, že se to spraví, až mi zase bude lépe, ale pak se objevil další problém. Vlastně to nebylo nic nového. Už v prvním těhotenství mi diagnostikovali inkompetenci děložního čípku. To znamená, že špunt, který uzavíral mou dělohu, byl vadný, a mně hrozil předčasný porod. Takže jsem byla od 22. do 36. týdne těhotenství připoutaná k lůžku. Jako zázrakem jsem porodila až čtyři dny před termínem.

Bylo nám jasné, že tenhle problém se nejspíš vyskytne i v dalších těhotenstvích, takže mě pečlivě sledovali a chodila jsem často na ultrazvuková vyšetření. Zatím se nic zlého nedělo, ale plod v mém lůně byl zatím tak malý, že pro čípek neznamenal žádnou zátěž. Zatím.

Inkompetence čípku je ošemetná záležitost. Když jsem se ptala lékaře, zda  mohu cvičit prenatální jógu, řekl mi: „Cvičení je skvělé… pro ostatní.“ Musím přiznat, že zákaz tělocviku pro mě nebyl žádná tragédie. Necvičit znamenalo mít víc času na spaní. Není ovšem jasné, zda do kategorie cvičení spadá také sex. Když jsme se zeptali, jestli už můžeme zase uvažovat o sexu, lékař se na chvíli odmlčel a pak odpověděl, že ano. Jenže ta odmlka – ta se mému muži nelíbila a stala se překážkou v jakýchkoli dalších sexuálních aktivitách.

Erotické sny

Teď jsem plná hormonů a každou noc mám erotické sny, jak tomu ve třetím trimestru bývá. Někdy se mi zdá o bývalých partnerech, na které jsem 20 let ani nepomyslela. Jednou se mi zdálo, že se manželův penis změnil v hot dog – můj šílený hlad a nadrženost v dokonalé freudovské kombinaci.

Jsme dost staří na to, aby nedostatek sexu neznamenal konec světa. Ale musím říci, že postrádám intimitu a to se do našeho vztahu promítá. Když není sex, často přicházejí hloupé hádky kvůli věcem, které nejsou ani pro jednoho z nás důležité, jako třeba kdo naposledy uklízel nádobí z myčky. Když je sex, tak jsem ochotná omluvit i vraždu, a to mi chybí!

Teď jsem tedy v nelehké situaci. Snažím se svého muže svádět, když se nevejdu do žádného pěkného prádla a často říhám. Ale jestli nepomůže tohle, tak už nic: „Miláčku, pojď se pomilovat, ještě než přijde dítě na svět. Protože jsem si jistá, že potom tě na sebe nenechám sáhnout dalších devět měsíců.“

Související články