FACESTARKrásaLetní doping pro tělo a pleť: Hydratace

Letní doping pro tělo a pleť: Hydratace

Léto je tady v plné síle a vy už se určitě nemůžete dočkat zasloužené dovolené. Milujete ten pocit, když má vaše pleť krásně snědou barvu? Je potřeba dodržet pár pravidel, aby vaše tělo netrpělo, co ale dělat, abyste po létě neměly zbytečně vrásky a pigmentové skvrny navíc?

Bohužel žádná pokožka časem nemládne. Vědci ještě nevymysleli zázračný elixír, který nám i ve středním věku zaručí pevnou a alabastrovou pleť jaká byla ve dvaceti. Ale i po třicítce či čtyřicítce si můžeme ubrat pár let moderními dermato-estetickými metodami a nemusíme rovnou chodit pod skalpel. Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě. Dokáže na sebe skvěle vázat vodu a dobře tak hydratuje pokožku. „Působí proti volným radikálům a podporuje tvorbu kolagenu. Dříve se používala v medicíně, především k ošetření při léčbě spálenin nebo pro rychlejší hojení jizev. Vyplňuje prostor mezi kolagenovými vlákny a zároveň působí jako jejich mazivo. Díky svým výrazným účinkům na obnovu a hydrataci pleti je také hojně využívaná v kosmetickém odvětví,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzjiská z Perfect Clinic.

Hluboké vrásky? Žádný problém

Máte-li na obličeji již viditelné vrásky například kolem úst. Je na čase uvažovat o výplňových materiálech na bázi kyseliny hyaluronové. Ty se v rukou lékařů jednoduše a bezbolestně injekčně aplikují. Na rozdíl od botolutoxinu neztratíte mimiku a výplň se v těle zcela vstřebá. „Výplňové materiály jsou přínosem především v doplnění kontur a objemů v částech obličeje, kde s věkem dochází k poklesu kůže. Jde o kruhy pod očima, propadlé tváře, nosoretní vrásky – tzv. marionetty nebo pokleslé koutky úst. Všude tam se navrácením plnosti dosáhne mladšího výrazu. A pak je tu ještě vyplňování konkrétních jednotlivých hlubokých vrásek, které bývají mezi obočím, na tvářích a v podstatě kdekoliv na těle,“ dodává expertka na estetickou medicínu MUDr. Terzijská.

Jejich výhodou je ambulantní způsob aplikace. Vše netrvá více než půl hodiny. A výsledek je okamžitý.

Související články