FACESTARNezařazenéLednice velká jako spíž: Mějte potraviny a zábavu pod LED dohledem

Lednice velká jako spíž: Mějte potraviny a zábavu pod LED dohledem

 Stále váháte s výběrem velké americké chladničky a nemůžete se rozhodnout? Zkuste chytrou čtyřdveřovou chladničku nabitou pokročilými technologiemi. Dokonale se postará o opravdu velké množství potravin. Bar s čerstvou chladnou vodou, ledem nebo ledovou tříští do koktejlů je zárukou zábavy. Konečně je tu chladnička, která má smysl. A můžete ji ovládat i hlasem. 

Praktické čtyřdveřové řešení

Hisense RQ760N4IFE má šířku 90 cm, velkorysou kapacitu téměř 600 l a velmi praktické čtyřdveřové uspořádání. Když dostanete na něco chuť, stačí otevřít mnohem menší prostor, než u klasické dvoudveřové „ameriky“. Tepelná výměna mezi místností a vnitřním prostředím chladničky je menší, potraviny netrpí a následné obnovení optimální teploty je ekonomičtější. 

Ale pokud chcete mít naprostý přehled o svých zásobách, jednoduše otevřete oboje dvířka zároveň. O perfektní osvětlení se postará LED panel v horní části spotřebiče a průběžný svislý LED pásek na boku.

Konvertibilní prostor v mrazicí části

Ve spodní části spotřebiče najdete mrazničku se čtyřmi hladce výsuvnými boxy a speciálními párovými horními policovými přihrádkami. Na bocích jsou ještě další praktické úložné přihrádky. I zde usnadňuje orientaci výkonné a úsporné LED osvětlení.

foto archiv Hisense

Celá pravá dolní část představuje multifunkční konvertibilní oddělení MyFreshChoice a umožňuje 

regulaci teploty od +5 ℃ až po -20 ℃. Můžete si tak vybrat, jestli v zásuvkách budete chladit nápoje, nebo zde uložíte čerstvé maso, ryby a delikatesy. Případně sem umístíte k mírnému, střednímu či hlubokému zamrazení třeba zbytky z víkendu, které zkonzumujete do týdne, do měsíce nebo za delší dobu.

Chytré ovládání

Novinka s velkou dotykovou obrazovkou má integrovanou wifi a jde ovládat hlasem například prostřednictvím hlasového asistenta Amazon Alexa (Echo) nebo Google Home a také prostřednictvím aplikace ConnectLife na dálku přes mobil či tablet. Odkudkoliv tak můžete nejen nastavit teplotu, ale také zkontrolovat, jestli vše funguje, jak má i optimalizovat chod spotřebiče. 

Do aplikace můžete také průběžně ukládat nákupní seznam nebo zaznamenávat uložené potraviny s dobou trvanlivosti – díky upozorněním z aplikace je spotřebujete včas a předejdete zbytečnému plýtvání.

foto archiv Hisense

Najdete zde mimo jiné i inspiraci v podobě 151 receptů, na které můžete nakoupit suroviny a už cestou z nákupu chladničku připravit na přísun nového jídla aktivací funkce SuperCool nebo SuperFreeze.

„Při vkládání velkého nákupu bývá lednice otevřená delší dobu a dostává se do ní okolní teplo. Výkyvy teplot ale potravinám nesvědčí. Pomocí funkce SuperCool se teplota v chladničce sníží o 2 stupně a v celém vnitřním prostoru chladničky se rychleji obnoví ideální poměry. Potraviny si tak uchovají svoji původní kvalitu a nutriční hodnoty. Po šesti hodinách se automaticky vrátí původní nastavení,“ říká Vladimíra Nývltová, odbornice značky Hisense. Podobně funguje funkce SuperFreeze.

Technologie čerstvosti

Novinka využívá pokročilou beznámrazovou technologii Total NoFrost se třemi chladicími okruhy. Jde o jeden z nejlepších chladicích systémů na trhu, který zabraňuje hromadění ledu a námrazy a zaručuje nízkou spotřebu elektrické energie. 

foto archiv Hisense

„Spolu s inteligentním systémem Multi AirFlow zaručuje v celém prostoru spotřebiče ideální klima. Tříokruhové chlazení navíc zabraňuje mísení pachů mezi chladničkou, mrazničkou a konvertibilním oddílem. K hospodárnému udržení ideálního vnitřního prostředí přispívá i Metal-Tech Cooling s pokovenou zadní stěnou chladničky, díky níž se rychleji obnovuje původní teplota například po otevření dveří. Antibakteriální těsnění navíc brání ulpívání a šíření až 99,99 % bakterií a plísní, a je tak zárukou zdravého prostředí pro uchovávání potravin,“ vysvětluje Vladimíra Nývltová. 

Spotřebič pohání tichý a účinný invertorový kompresor s prodlouženou zárukou. Zvládne během 24 hodin zamrazit až 9 kg potravin, ale přitom vás nebude rušit – hlučnost dosahuje pouhých 39 dB. V případě poruchy nebo výpadku elektrického proudu dokáže spotřebič udržet stálou teplotu až 10 hodin.

Obrazovka pro to co vás opravdu zajímá

Novinka v provedení z luxusního černého kartáčovaného nerezu má čistý design Pure Flat bez viditelných madel a závěsů dveří a jde ji do kuchyňské sestavy zasunout tak, že dokonale s kuchyní splyne, ale přitom bude stále viditelným šperkem. 

Na vnější straně dvířek vlevo je integrovaný dávkovač chladné čerstvé vody, ledu a ledové tříště s připojením na vodovod. Dokáže vyrobit až 2,2 kg ledových kostek za půl dne, takže zásoba nedojde, ani když budete mít spoustu hostů.

foto archiv Hisense

Chytré a rychlejší řešení

Na dvířkách vpravo je zmíněná velká dotyková obrazovka pro ovládání spotřebiče i zobrazení důležitých technických dat o jeho provozu. 

Ale především jde o místo, na kterém můžete sledovat nebo vystavit to, co vás opravdu baví a je pro vás v danou chvíli důležité formou streamování z chytrého telefonu přes Bluetooth. Ať už je to inspirace z aplikace ConnectLife, obsah oblíbeného influencera nebo třeba živý přenos zápasu vašeho oblíbeného týmu na blížícím se ME ve fotbale.

foto archiv Hisense

Na obrazovce najdete dokonce i aktuální meteorologické informace s předpovědí počasí ve svém místě podle některého ze 44 scénářů, abyste si mohli dobře naplánovat svůj den. 

Obrazovku můžete využít i dalšími způsoby. Můžete na ní nechat vzkaz členům rodiny nebo ji pojmout jako fotostěnu s koláží těch nejmilejších momentů ze svého života, kterou můžete i nastavit do spořiče obrazovky. 

foto archiv Hisense

Tato chladnička myslí na vše. Pokud by náhodou zůstala otevřená dvířka, upozorní vás zvukový i vizuální signál a informaci doručí do vašeho mobilu také aplikace.

Související články