Kruhy a unavený výraz nefrčí! Naučíme vás, jak se jich zbavit

Únava pryč jako mávnutím kouzelného proutku

Základem svěžího výrazu je prozářená pleť, které nenese žádné stopy po únavě nebo probdělé noci. Skvělým trikem je, když si do make-upu přidáte malou kapku tekutého rozjasňovače (např. Dermacol nebo Benefit). Pokud chceme do našeho výrazu přidat špetku opálení (protože všechny víme, že opálená pleť vypadá vždy lépe), je skvělým řešením sáhnout po bronzeru (např. Lumene nebo Lancôme). Na výběr máte buď variantu matnou, nebo s třpytkami. S těmi ale opatrně!

and

Stačí opravdu lehký dotek na vystouplé části obličeje nebo lícní kosti, a vaše unavená pleť rázem dostane vzhled rozzářené hvězdy. „Pokud zrovna nemáte svůj den, tak se to projevuje i na vašem výrazu. Zapomeňte proto na tmavé barvy (oční stíny, rtěnka, tmavé obočí) – tyto barvy, které jindy dodávají na výraznosti, tak ve špatný den spíše podtrhnou celkovou únavu. Volte světlé barvy v tělových nebo perleťových tónech. Skvělá volba je také jemně růžová. Nezapomeňte na růžovou tvářenku, která dodá na celkové svěžesti,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz. Pozor také na přehnanou aplikaci pudru. Současným trendem je velmi přirozený a svěží make-up, který nenese stopy masky.

Zatočte s kruhy

Nesprávný životní styl a především nedostatečný pitný režim způsobují tmavé kruhy pod andočima, navíc často v kombinaci s vystouplými váčky. Základem prevence je dostatek spánku a pravidelný přísun tekutin. Otoků se snadno zbavíte za pomoci chladivých gelů, například v podobě masky nebo roll-onů. Právě malý roll-on je skvělý pomocník do dámské kabelky. V průběhu dne ho můžete použít i přes make-up a jemně vmasírovat do pokožky. Určitě vyzkoušejte Talika hydratační pero k oživení očního okolí.

Na prevenci je pozdě, co teď?

Pamatujte si, že základem je sjednocení barvy pokožky. Nikdy nezapomínejte mít ve své kosmetické taštičce kvalitní tuhý korektor, který dokáže zakrýt i velmi tmavé kruhy. Korektor musí být vždy o jeden odstín světlejší, než je barva vašeho make-upu. Skvělý je například vyhlazovací korektor na zakrytí tmavých kruhů pod očima od Clinique „Tmavý korektor kruhy spíše zvýrazní. Oční okolí musí být světlejší, tím získáte odpočatý a rozzářený dojem. Korektor nanášejte jemným vklepáváním a poté aplikujte jednotící make-up. Nakonec naneste rozjasňující korektory tzv. Concealer. Ty se hodí i k zvýraznění lícních kostí nebo k vymodelování tvaru nosu. Výborný a praktický je také rozjasňovač a krém proti kruhům pod očima v jednom (např. Veld‘s),“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.