FACESTARŽivotní stylKdyž kuchyň volá po změně: Z digestoře a varné desky se stal...

Když kuchyň volá po změně: Z digestoře a varné desky se stal jeden spotřebič.

Už žádné další kompromisy, jen spoustu místa nad hlavou a velkorysý prostor pro hrnce, pánve. S varnou deskou už nemusíte řešit otázku, kam v kuchyni umístit odsavač par. Celou dobu bude decentně ukrytý ve varné desce, aby se jako mávnutím kouzelného proutku kdykoliv postaral o svěží vzduch.

Nová indukční varná deska Gorenje Omniflex HET949BSC se zabudovaným odsavačem přepisuje pravidla navrhování kuchyňského prostoru. Můžete ji totiž umístit přesně podle své potřeby. Na kuchyňský ostrůvek, kde se postará o zážitkové vaření, nebo kamkoliv v kuchyňské sestavě. A to i na místo, které nemusí být vázané na vnější odtah do komína. V takovém případě varná deska funguje i v recirkulačním režimu. A díky úzké konstrukci odsávacího systému jde vnitřní prostor skříňky využít dokonce i pro zásuvky pod varnou deskou.

Pánem v kuchyni

Vytvoříte tak kuchyňský prostor, kterému nebude dominovat objemný odsavač par. A jako výhodu navíc i volné místo nad hlavou. Získáte i velkorysý prostor pro svoje kulinářské umění. Indukční varná deska o šířce 83 cm má čtyři varné zóny s výkonnými osmiúhelníkovými induktory, které díky funkcí AreaFlex spojíte do velkých varných zón. Budete tak mít spoustu místa pro vaření nebo grilování jídla v nádobí jakéhokoliv tvaru a velikosti, včetně grilovacích tálů. 

Šetřně k životnímu prostředí

Ruce vám uvolní praktické funkce, jako je automatické rozpouštění choulostivých potravin nebo super rychlý var velkého množství vody. A deska vám sama pomůže hlídat čas – odpočítávání jde nastavit až na 99 minut. Pokud ze zkušenosti znáte optimální délku vaření pro konkrétní pokrm, můžete nastavit časovač, který varnou desku automaticky vypne po uplynutí nastavené doby. Pípnutí signalizuje, že je jídlo hotové. Dopředu můžete nastavit nejen čas vaření, ale i pročišťování vzduchu, a věnovat se dál už jen tomu, co je pro vás důležité. 

Varná deska vám dá dokonce sama vědět, kdy je čas vyčistit tukový filtr. Případně regenerovat uhlíkový filtr při recirkulaci. „Filtr není třeba vyměňovat za nový, ale stačí jej zhruba každé 2-3 měsíce regenerovat v troubě při 250 °C po dobu jedné hodiny,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice Gorenje. 

Filtr proti mastnotám je osazený ve varné desce shora – foto archiv Gorenje

S tolika vymoženostmi platí to, co doma možná také slýcháváte často – ono „se to“ udělá tak nějak samo, s automatickými funkcemi uvaříte dobroty snadněji a o čistý vzduch se nemusíte vůbec starat.

Filtr proti mastnotám je osazený ve varné desce shora, kde je dobře přístupný, a dá se mýt v myčce nádobí. Dobře přístupná, tentokrát zespodu varné desky, je i nádobka o objemu 400 ml pro zachycování kondenzátu a tekutin. Takže i údržba je opravdu snadná. Sací výkon dosahuje při funkci PowerBoost a napojení na odtahové potrubí až úctyhodných 700 m3/min. při maximální hladině hluku 66 dB.

Malý ale praktický

Minimalistický design spotřebiče s dokonale hladkým, černým leštěným povrchem lahodí oku, bezrámečkové provedení umožňuje zasadit desku do roviny s pracovní deskou. Celá plocha se tak snadněji udržuje v čistotě a ještě podtrhuje designovou dokonalost celého prostoru. 

Deska s odsavačem stojí 49 990 Kč – foto archiv Gorenje

Tip redakce: Nová indukční deska s odsavačem Gorenje Omniflex

S novou indukční varnou deskou Gorenje Omniflex HET949BSC se zabudovaným odsavačem máte spoustu prostoru na vaření. Ke komfortu přispívá i funkce pro šetrné rozpouštění nebo velmi rychlý ohřev, ovládání času varu i odsávání, dětský zámek a ochrana proti přehřátí. Sací výkon dosahuje při funkci PowerBoost a napojení na odtahové potrubí až 700 m3/min. při maximální hladině hluku 66 dB. Alternativně lze odsavač využít v recirkulačním režimu.

Související články