Jak zatočíte s vráskami, otoky a kruhy pod očima? Detoxem obličeje!

Storyblocks

V posledních letech se stále dokola mluví i detoxikaci nebo očistě těla. Většina těchto témat je však zaměřena na hubnutí. My vám však poradíme, jak snadno a dokonale pročistíte svoji pleť.

Čínská medicína má vcelku jasno – pokud nás trápí otoky kolem očí či kruhy pod očima, pak nám s největší pravděpodobností hůř fungují játra nebo ledviny. Mnohdy lze však objevit i nesrovnalost v jiných orgánech. Rozhodně tedy neuděláme špatně, pokud se v první řadě zaměříme na svůj jídelníček.

Správná strava jako základ

Nebojte, nebudeme vám nic zakazovat. Je však dobré si pamatovat, že cukr, bílá mouka a smažené pokrmy naší pleti rozhodně neprospívají. Nadbytek těchto potravin může mít za následek třeba i otoky či pupínky v obličeji. Čím víc je omezíme, tím lépe pro nás. A stejně důležitý je i pitný režim. Mimochodem – dejte si zelený čaj – ten je v zemích svého původu považován za elixír mládí a krásy.

Mlsejte zdravě

Jestli jste dostali chuť na něco dobrého, pak sáhněte po drobných bobulkách goji. Chutnají velmi dobře a celkově posilují a omlazují tělo. Navíc nás umí zbavit nevzhledných kruhů pod očima. Pro dokonalý efekt stačí malá hrst bobulí denně.

Marocké zlato

Pod tímto označením se skrývá arganový olej, jehož sílu využívaly už starověké marocké kmeny. Jeho léčivé účinky jsou absolutně bezkonkurenční: obsahuje vysoké množství vitamínu E, pečuje o naši pleť, aby vypadala stále mladě a byla pružná, při vnitřním i vnějším použití ji vyživuje do hloubky a regeneruje. Je velice silným antioxidantem, zbaví otoků a vyhlazuje vrásky.

Semena z hroznů

Běžně je vyhazujeme. Anebo ještě jinak – kupujeme bezpeckové hrozny. Přitom právě semínka jsou cenným zdrojem spousty zajímavých látek, které mohou pročistit a vyhladit naši pleť. Když už je nechcete tělu dopřát vnitřně, zkuste občas sáhnout po kvalitním oleji z hroznových semen.

Redakce doporučuje:

Oční liftingové sérum

Jemné fluidní sérum obsahuje arganový olej, zlaté mikropigmenty a mikrosféry jojobového oleje. Je zvláště vyvinuto pro citlivé partie okolo očí. Okamžitě po aplikaci je pleť viditelně vypnutá.

Pleť je ihned po aplikaci viditelně vypnutá.

OFTAXYL krém pro redukci kruhů pod očima

Přípravek omezuje tvorbu otoků v okolí očí a zpevňuje tenké stěny cév. Aktivní látka dermaBOTEX napíná podoční vrásky a chrysin urychluje odbourávání bilirubinu, čímž zesvětluje tmavé kruhy pod očima.

Aplikujete 2x denně nejlépe ráno a večer pouze na oblasti postižení. Délka aplikace 60 dnů.

MACADAMIA Výživná maska

Intenzivně výživná maska pro zralou pleť v kvalitě BIO. Bez konzervace, bez barviv, bez parfému. Hlavní účinnou látku tvoří makadamiový olej v BIO kvalitě, který má výborné výživné a regeneračí účinky. Maska současně obsahuje lipidické ceramidy a spolu s vitamínovými složkami posilují přirozenou regenerační schopnost pokožky a vyživují ji.

Naneste na pokožku obličeje, popřípadě i krku a dekoltu. Po 15 až 20 minutách zbytky masky smyjte nebo je vmasírujte do pleti.

Arganový olej 100% BIO

Čistý arganový olej v bio kvalitě je naprosto výjimečný. Regeneruje pokožku, dodává ji jemnost a vláčnost, chrání a vyživuje vlasy.

Arganový olej regeneruje pokožku, dodává ji jemnost a vláčnost, chrání a vyživuje vlasy.