FACESTARKrásaJak se o vlasy starají indické ženy? Tohle je tajemství jejich úspěchu.

Jak se o vlasy starají indické ženy? Tohle je tajemství jejich úspěchu.

Stačí pár minut, a je po objemu. Je vám tohle povědomé? Jste li majitelkami jemných a dlouhých vlasů, určitě víte, o čem mluvím. Se správnou péčí se ale dá i s tímto nedostatkem pracovat, ví o tom své indické ženy.

Kokosový rituál s kari lístky

Mnoho indických žen vám prozradí, že se v jejich domovech jednou až třikrát týdně vždy konal rituál péče o vlasy s kokosovým olejem. Tato procedura vůbec není složitá.

Potřebujete jen extra panenský kokosový olej a případně kari lístky. Kokosový olej zahřejete, aby zkapalněl (při pokojové teplotě je tuhý) a můžete přidat kari lístky, které prý zajistí rychlejší růst vlasů. Není to však nutné.

Pak stačí omočit prsty v rozehřátém oleji a masírovat jimi pokožku hlavy. Postupně olejem pokryjete vlasy po celé délce. Vlasy si zapletete do copu nebo stočíte do drdolu a polštář přikryjete ručníkem. Nejlepší je nechat olej působit přes noc a ráno vlasy umýt. Pokud spěcháte, postačí i kratší doba.

Jestliže budete tuto proceduru opakovat každý týden alespoň jednou, již po několika týdnech uvidíte výsledky. Kyselina laurová, která je v kokosovém oleji obsažená, pomáhá proti vypadávání vlasů a někteří věří, že také zpomaluje šedivění.

Tip redakce:

Nepoužívejte příliš velké množství oleje, aby stačila jedna dávka šamponu na umytí. Šampon totiž vlasy vysušuje a všechna vynaložená péče by přišla vniveč.

Ocet proti lupům

Máte potíže s lupy? Nejjednodušší medicínou je podle indických žen ocet. Tento kuchyňský zázrak rozhodně patří i do seznamu kosmetických zázraků.

Smíchejte jeden díl octa se dvěma díly vody a roztokem si hlavu opláchněte ve sprše. Ocet vám pomůže nastolit optimální pH pokožky hlavy a také pomůže kořínkům se zatáhnout, takže se nebudou uvolňovat a vlasy vám budou méně vypadávat. Také odbourá zbytky přípravků, které zanášejí pokožku hlavy a zpomalují růst vlasů.

Ricinový olej pro urychlení 

Ricinový olej je známý především jako projímadlo, ale také působí blahodárně na pokožku a na vlasy. výborně hydratuje a indické ženy jej používají, aby urychlily růst vlasů, a dokonce probudily jejich růst i tam, kde mají holá místa

Ricinový olej aplikujte stejným způsobem jako kokosový. Je hustší než ostatní oleje, a tak bude zanechávat mastnější stopy. Rozhodně si chraňte oblečení. Po aplikaci opět nechte olej působit přes noc, nebo aspoň 4 až 6 hodin.

Co říkáte dámy, není to zas tak těžké, stačí vyzkoušet a výsledky se dostaví. Dejte nám vědět.

Související články