FACESTARKrásaJak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40 let nebo...

Jak pečovat o pleť, když je vám 20, 30, 40 let nebo více?

Jestliže je vám dvacet a více, nemusíte se ještě trápit vráskami, vaše pleť je mladá a pružná. Není třeba užívat žádné přípravky navíc kromě čisticí vody, emulze či mléka a hydratačního denního krému. 

Ve 20 letech

Je třeba nezapomínat se večer odlíčit a nechat pleť volně dýchat. Také chránit před UV zářením. V tomto věku je také někdy potřeba poradit si s akné. Nejlepší jsou přípravky na bázi vody, bez olejů, s kyselinou salicylovou.

Ve 30 letech

Ve třiceti letech se začnou objevovat tenké vrásky a pleť začne mít nerovnoměrné zbarvení. V této době je na místě začít aplikovat některé přípravky, které zpomalují stárnutí, nejlépe s obsahem retinolu (vitaminu A). Předčasnému vzniku vrásek může napomoci vystavování pleti slunečnímu záření a cigarety. Proti vráskám pomůžou také krémy s obsahem koenzymu Q10 a kolagenu, který udržuje pleť pružnou.

Ve 40 letech

Po čtyřicítce se začnou objevovat hlubší vrásky a pleť také více ztrácí elasticitu. Pigmentové skvrny jsou výraznější. Řešením mohou být hydratační krémy s obsahem paptidů. Vhodné budou také vyživující séra a masky např. z kaviáru. Pro zralou pokožku je výborný arganový olej a kyselina hyaluronová, která může pomoci vyplnit rýhy.

V 50 letech

Kolem padesátého roku života většina žen vstupuje do období menopauzy, což se projeví i na pleti. Hormonální změny vedou k vysušení pokožky. Proti vzniku hlubokých vrásek pomůže dostatečná hydratace pokožky a kyselina glykolová. Krémy s rozjasňujícím efektem dodají pleti svěží barvu.

V každém věku

Nejen kosmetika, ale i pitný režim, zdravá strava a dostatek spánku ovlivňuje zdraví pokožky. Proto je třeba nezapomínat na celkový zdravý životní styl, a to již v mladším věku. S přibývajícími léty to rozhodně oceníte.

Související články