Jak dlouho měřit teplotu teploměrem, aby byly výsledky přesné?

Délka měření závisí na typu teploměru. Ve většině domácností dnes najdeme digitální a infračervený. Jak dlouho je tedy třeba počkat? Na kterých místech se měří? Jak teploměr správně držet?

Abyste správně změřili vaši teplotu těla a mohli určit nebo vyloučit horečku, je třeba si na začátek říci několik základních pravidel. Každá část našeho těla má odlišnou teplotu. Nejvyšší je teplota uvnitř těla, která se pohybuje mezi 37 – 38 ° C. Čím je teploměr blíže k povrchu, tím více se teplota snižuje a dosahuje běžně 36 – 37 ° C. Nejnižší tělesnou teplotu je možné naměřit kolem čtvrté hodiny ranní, naopak nejvyšší kolem šesté hodiny večerní.

Hodnoty tělesné teploty v průběhu dne kolísají až o 2 ° C.

  • Tělesnou teplotu byste neměli měřit hned po probuzení, ale ani po fyzické námaze. Ideální je půl hodiny počkat.
  • Je třeba zvolit si vhodné místo pro měření (různými typy teploměrů lze měřit na různých částech těla).
  • Výsledky měření mohou být nepřesné a to v případě, že půlhodinu před měřením pijete nápoje nebo jíte.
  • Při měření by místnost neměla být přetopená a neměli byste být přikrytí peřinou.

Digitální měření

Digitální teploměr lze použít v podpaží, v ústech i v konečníku. Teploměr v ústech umístěte pod jazyk, aby se dotýkal sliznice. Přidržujte ho raději ústy, ne zuby. V tomto případě je důležité, aby teploměr byl v klidu.

Délka měření závisí na typu digitálního teploměru. Nejčastěji se pohybuje od 6 do 90 sekund. Pípnutí přístroje neznamená, že se měření skončilo. Pouze naznačuje, že má naměřenou teplotu, kterou si je jistý. Pro naprosto přesné měření je dobré zařízení nechat na místě do okamžiku, dokud se čísla na displeji nezastaví.

Thermoval Standard

Vybrali jsme a představujeme dva digitální voděodolné teploměry. Thermoval Standard zajišťuje spolehlivé měření tělesné teploty. Poskytuje rychlý výsledek už cca za 40-90 sekund. Je vybaven pamětí pro uchování poslední naměřené hodnoty, ochranným krytem pro odolnost vůči pádu. Teploměr se dokáže sám vypnout, a to již po 9 minutách. 

Thermoval Rapid

Potřebujete změřit teplotu sobě nebo dětem? Pořiďte domů digitální teploměr Thermoval Rapid v bílé barvě, jenž se vyznačuje extra rychlým měřením teploty lidského těla. Jeho použití je opravdu pro celou rodinu. Dá se využít k měření do zadečku pro ty nejmenší, do úst i podpaždí pro dospělé jedince. Naměřená teplota se zobrazí na přehledném a velkém displeji v časovém rozmezí 6 až 40 s po zaznění zvukové signalizace. Praktická je možnost uložení poslední naměřené hodnoty pro budoucí srovnání, zda došlo k zlepšení zdravotního stavu. Teploměr je voděodolný a má nastavené automatické vypínání po 7 minutách.

Nejrychlejší měření za sekundu

Infračervené teploměry nabízejí nejmodernější a nejrychlejší způsob měření teploty. Lidské tělo vyzařuje teplo v podobě infračerveného záření. Lze jej zachytit pomocí speciálních senzorů, které jsou zabudovány v hlavici infračerveného teploměru. Naměřené hodnoty se zobrazují na displeji teploměru s přesností 0,1 ° C.

S teploměrem Veroval® 2v1 můžete měřit tělesnou teplotu na čele i v uchu. Při měření na čele budete výsledek znát za 3 sekundy a v uchu dokonce za pouhou jednu sekundu. Rychlost oceníte především při měření dětí, teplotu zvládnete zjistit i ve chvíli, kdy právě spí. Při zahájení a ukončení měření vydá teploměr zvukový a optický signál. Zvukovou signalizaci je možné vypnout, takže při měření nehrozí probuzení spícího dítěte. Posledních 10 naměřených hodnot teploměr automaticky uloží do paměti.