FACESTARAutotestFrčí na elektřinu a sluší jim to: Ford Transit Custom a Tourneo...

Frčí na elektřinu a sluší jim to: Ford Transit Custom a Tourneo Custom jdou do prodeje

Ford dnes spouští příjem objednávek na rozšířenou nabídku modelů Transit Custom a Tourneo Custom. Transit Custom ve své druhé vlně náběhu výroby této modelové řady, která se nyní začíná prodávat po celé Evropě, připojuje ucelenou řadu pohonných jednotek a karosářských verzí. Jedná se mimo jiné o plug-in hybrid (PHEV) nebo vícemístné karosářské verze Kombi a Kombi Van. I pro nové karosářské verze bude k dispozici již nabízený pohon všech kol.

Pohon plug-in hybridní verze (PHEV) u obou modelů tvoří zážehový motor 2,5l pracující v Atkinsonově cyklu a elektromotor čerpající energii z akumulátoru o využitelné kapacitě 11,8 kWh a v čistě elektrickém režimu nabízí dojezd až 54 km1.

foto archiv Ford

Model Transit Custom lze nově objednávat i v 8-9místné karosářské verzi Kombi a 5-6místné verzi Kombi Van. I pro nové karosářské verze bude k dispozici již nabízený pohon všech kol a provedení plug-in hybrid. Obě verze doplňují nabídku karosářské nákladní 2-3místné Van.

foto archiv Ford

Souběžně s Transitem Custom lze nyní objednávat také širokou řadu nového osobního modelu Tourneo Custom. K dispozici je všestranná varianta Tourneo Custom PHEV1 a pohon všech kol v kombinaci s naftovým motorem, stejně jako vrcholná úroveň výbavy Titanium X, verze Active inspirovaná vozy SUV a verze Sport se sportovními pruhy na kapotě.

foto archiv Ford

K nově dostupným inovativním prvkům výbavy patří sklopný volant, který je součástí volitelné výbavy Mobilní kancelář. Další prvky výbavy, které bude možné objednat jsou elektricky ovládané boční dveře s bezdotykovým ovládáním, prémiový audiosystém B&O, 360stupňová parkovací kamera, vyhřívaná vnější sedadla v druhé řadě pro Tourneo Custom a palubní napájení Pro Power Onboard pro varianty PHEV.

foto archiv Ford

# # #

Uváděné hodnoty spotřeby paliva/elektřiny, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců.


Ford Transit Custom Plug-in Hybrid má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 36-39 g/km, spotřebu paliva 1,6-1,7 l/100 km a dojezd na elektřinu 52-54 km.

Ford Transit Custom má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 184-223 g/km a spotřebu paliva 6,8-11,3 l/100 km.

Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid má dle metodiky WLTP homologované emise CO2 41-43 g/km, spotřebu paliva 1,8-1,9 l/100 km WLTP a dojezd na elektřinu 49-51 km.

Ford Tourneo Custom má dle metodiky WLTP v kombinovaném režimu homologované emise CO2 193-229 g/km WLTP a spotřebu paliva 7,3-8,7 l/100 km.

Související články