FACESTARAutotestElektrický Abarth odhaluje nový model Abarth 600e nejvýkonnější vůz ve své historii!

Elektrický Abarth odhaluje nový model Abarth 600e nejvýkonnější vůz ve své historii!

Nový Abarth 600e prochází závěrečnými testy a poprvé se veřejnosti ukáže v Miláně. Je odhodlaný, vzrušující, svalnatý a agresivní. Již první fotografie odhaluje „ďábelského“ ducha. Abarth 600e v zaváděcí edici Scorpionissima vznikne v limitované sérii 1 949 kusů.

Model Scorpionissima, navržený tak, aby ohromil všechny fanoušky značky. Vůz je postaven na třech hlavních pilířích: na designu, který vystihuje jeho maximálního výkonnost, na technice, jež z něj dělá nejvýkonnější Abarth všech dob. Na stylu automobilových závodů, který oslovuje motoristické nadšence. Díky bohaté výbavě bude Nový Abarth 600e schopen všem automobilovým fandům zajistit bezpečnost bez toho, aniž by se museli vzdát dravého a svalnatého vzhledu svého vozu. 

Síla 240 koní

Nový Abarth 600e Scorpionissima disponuje výkonem 240 koní, což je v rámci konkurence mimořádná hodnota. Nikdy předtím nebyl žádný vůz Abarth výkonnější. Navíc i výbava tohoto nového Abarthu jasně dokazuje, že mantrou, která inspiruje inženýry Abarthu, je výkonnost. Abarth 600e, který bude v rámci vozů s elektrickým pohonem vybaven unikátním diferenciálem s omezenou svorností, nabídne mimořádnou úroveň jízdní stability, příkladnou ovladatelnost a působivou trakci.

Výkon a účinek

Právě použitý samosvorný diferenciál ve spojení se sportovními pneumatikami vyvinutými na základě zkušeností ze šampionátu Formula E zajistí na každém povrchu zcela výjimečné jízdní vlastnosti, přilnavost ve výjezdech ze zatáček a jízdní dynamiku ve stylu závodních vozů. Pečlivé vyvážení mezi výkonem a svorným účinkem pomohlo zajistit i delší dojezd tohoto elektrického vozu.

Zvenku je to jednoznačně Abarth! Exkluzivní barva Hypnotic Purple, s níž se nový model představí, podtrhuje jeho agresivitu. Aerodynamicky optimalizovaný zadní spoiler je navržen tak, aby maximalizoval výkonnost. Vůz zaujme dlouhým rozvorem, širokými koly, nízkou světlou výškou. Dvacítkovými koly navrženými tak, aby se do nich vešly velké brzdové kotouče. Nový Abarth 600e Scorpionissima bude navíc dodáván s certifikátem pravosti. A samozřejmě se toho chystá ještě více. Sledujte nás!

Jednoduše neobyčejný

Cíl Abarthu definovaný mottem „proměnit obyčejné v neobyčejné“ se v tomto nejnáročnějším projektu posledních let opět podařilo splnit. Nový klenot v nabídce značky Abarth je kombinací zkušeností, tradice, inovací a výkonu vycházející z odborných znalostí a partnerství.

Související články