FACESTARAutotestElektrická Dacia Spring - cenově dostupný elektromobil slaví úspěch

Elektrická Dacia Spring – cenově dostupný elektromobil slaví úspěch

První zákazníci již od října nadšeně navštěvují síť prodejen Dacia, aby si převzali svůj nový vůz Dacia Spring, který si předobjednali v období od března do června 2021.

  • Za první 3 měsíce přes 16 000 rezervací
  • 40 000 předobjednávek za 8 měsíců
  • Elektrická Dacia Spring oslovuje především nové zákazníky
  • Dojezd 230 km (305 km v městském provozu)
  • K uspokojení potřeb všech zákazníků se elektrická Dacia Spring nabízí ve 3 variantách

Dacia Spring

Nabíjení 1x týdně

Nabídkou městského vozu se vzhledem SUV, 100 % elektrického a dostupného pro co největší počet lidí, jde Dacia s dobou. Snadné používání a nabíjení, stejně jako dojezd až 305 km ve městě (městský cyklus WLTP, 230 km v kombinovaném cyklu WLTP) z něj činí relevantní nástroj mobility pro většinu Evropanů, kteří denně ujedou v průměru jen 30 km.

Dacia Spring

Dacia Spring, zastánce 100% elektrické mobility, je oblíbený u zákazníků značky, které již přesvědčily vlastnosti vozů Dacia: jednoduché, robustní, dostupné a s nejlepším poměrem ceny a výkonu.

Dacia Spring

Vzhled SUV

Jeho osobitá linie je opatřena atributy vycházejícími ze světa SUV: širší disky kol, střešní lišty, vyztužená spodní část karosérie vepředu, zadní ližina a vyšší světlá výška (150 mm světlé výšky). S širokými rameny a svou vypouklou kapotou vyvolává pocit robustnosti. Jeho pocit bezpečí vyvolávající rozložitost dává tušit velký vnitřní prostor. Spring je však přesto skutečné městské vozidlo. Jeho rozměry odpovídají nižší střední třídě: 3,73 m délky, 1,58 m šířky (bez zpětných zrcátek) a 1,51 m výšky (bez nákladu, včetně střešních lišt).

Dacia Spring

Kufr nabízí nejlepší objem zavazadlového prostoru ve své kategorii: 290 litrů / 270 dm3 podle VDA. Číslo hodné vozidla z vyššího segmentu. Z důvodu větší modularity jsou zadní sedadla sklopná. Objem se tak dostane na 620 litrů (maximální kapacita až do výšky sedadel).

Dacia Spring

3 možnosti konfigurace

Z důvodu uspokojení veškerých potřeb nových městských mobilit bude Nová Dacia Spring nabízena ve 3 verzích: jedna verze pro širokou veřejnost, od roku 2022 verze Business pro firmy a sdílenou mobilitu automobilů a užitková verze Cargo v 2mísném provedení s objemným nákladovým prostorem.

Dacia Spring je však především vozem, který oslovuje zcela nové zákazníky, protože většina z nich kupuje vůz Dacia poprvé. A já mohu upřímně říct, že s cenovkou necelých 455 tisíc Kč jde o velmi, ale opravdu velmi lákavý elektromobil pro městský provoz. Už se moc těším, až ho v redakci vyzkoušíme a připravíme pro Vás článek.

 

Související články