FACESTARAutotestDrsný život už od začátku: Do Česka dorazil Jeep Avenger

Drsný život už od začátku: Do Česka dorazil Jeep Avenger

První plně elektrické SUV Jeep v sobě spojuje schopnosti, styl, funkčnost a technologie. To vše s cílem uspokojit potřeby moderního zákazníka. Celá modelová řada je navržena tak, aby bylo objednání pro zákazníka jednoduché a intuitivní. K dispozici jsou čtyři varianty čalounění a 7 barev pro zákaznickou personalizaci. Již v základní výbavě je k dispozici řada technologií, konektivity a funkcí.

Avenger – již základní výbavová verze modelu nabízí bohatou výbavu. S velmi atraktivní cenou dosahuje skvělého poměru cena/výkon a představuje velmi výhodnou nabídku. Tato verze bude na českém trhu dostupná později.

foto archiv Jeep

Longitude – tato výbavová verze disponuje 16“ koly z lehké slitiny a full LED světlomety. Standardně je dodávána s 10,25“ rádiem, 7“ plně digitálním přístrojovým štítem a automatickou klimatizací. Je vybavena nejnovější technologií v oblasti bezpečnosti a jízdních schopností – mimo jiné tempomatem s asistentem pro udržování v jízdním pruhu, funkcí Hill Descent Control pro sjezd z kopce, systémem kontroly trakce Selec-Terrain® a zadními parkovacími senzory. Služby Connected Services jsou standardem pro poskytnutí moderního a propojeného zážitku z jízdy.

foto archiv Jeep

Altitude – výbava, která v sobě kombinuje špičkovou eleganci a pohodlí. Výbava Altitude zahrnuje mimo jiné 17” kola lehkých slitin a prémiová sedadla čalouněná látkou v kombinaci s vinylem, která dokonale ladí se stříbrným obložením a stříbrnými doplňky v interiéru. Součástí standardní výbavy je také 10,25” přístrojový štít a 10,25” infotainment UconnectTM, elektricky a handsfree ovládané zadní výklopné dveře a pasivní vstup.

foto archiv Jeep

Summit – Jeep® Avenger Summit je vrcholnou verzí tohoto modelu. Je vybaven kompletní sadou asistenčních systémů,        nejnovější generací infotainmentu a exkluzivními stylovými detaily. Zahrnuje mimo jiné 18” kola z lehké slitiny s dvoubarevným lakováním, full LED světlomety a zadní světla, handsfree elektricky ovládané zadní výklopné dveře a pasivní vstup. Interiér navíc poskytuje styl a pohodlí – kombinuje 10,25” infotainment UconnectTM a 10,25” digitální přístrojový štít.

foto archiv Jeep

Žluté obložení palubní desky doplňuje barevně nastavitelné vnitřní osvětlení. Zadní kamera Parkview s 360° parkovacími senzory nabízí výhled jako z dronu. Stejně jako v případě základní verze bude dostupnost i této vrcholné verze upřesněna později.

foto archiv Jeep

Nové elektrické hnací ústrojí kombinuje 400voltový elektromotor s výkonem 115 kW a točivým momentem 260 Nm a novou baterii s celkovou kapacitou 54 kWh. Jeep® Avenger disponuje dojezdem až 400 km v kombinovaném cyklu WLTP a 550 km v městském cyklu. Pomocí standardně dodávané možnosti 100kW rychlonabíjení typu DC lze u rychlé veřejné nabíjecí stanice nabít vůz na 30 minut jízdy za pouhé tři minuty. Během 24 minut se pak baterie nabije z 20 na 80 % kapacity.

foto archiv Jeep

Nový Jeep® Avenger je prvním vozidlem Jeep® s pohonem předních kol, které je standardně vybaveno funkcemi Selec-Terrain® a Hill Descent Control.To vše z něj spolu se světlou výškou 200 mm, nájezdovým úhlem 20 stupňů a úhlem odjezdu 32 stupňů činí vůz se skvělými terénními schopnostmi pro daný segment a zajišťuje maximální ochranu také v městském provozu, například při nájezdech na parkovací rampu.

foto archiv Jeep

Související články