FACESTARŽivotní stylDokonalá apka pro péči o zdraví celé rodiny? Přeci VITAKARTA!

Dokonalá apka pro péči o zdraví celé rodiny? Přeci VITAKARTA!

Nemůžete najít průkaz pojištěnce? Chcete proplatit účtenku k některému z benefitů zdravotní pojišťovny a nedostanete se na pobočku? Přejete si mít pod kontrolou přehled o vykázané zdravotní péči? Jste-li klientem Oborové zdravotní pojišťovny (OZP), pak si vše můžete vyřídit online v aplikaci VITAKARTA.  

PŘÍSPĚVKY AŽ NĚKOLIK TISÍC KORUN

„Každý pojištěnec OZP, který je uživatelem aplikace VITAKARTA, má kdykoli a odkudkoliv přístup k přehledu o všem, co k péči o své zdraví potřebuje. S VITAKARTOU lze mít „pod kontrolou“ i všechny členy rodiny, jsou-li také u OZP. K dispozici je také elektronická verze průkazu pojištěnce. Prostřednictvím kreditů, získaných za aktivní přístup k péči o své zdraví lze, např. přímo z mobilu, čerpat příspěvky do výše až několik tisíc korun na více než 50 programů dle vlastního výběru. Kredity lze mezi pojištěnci slučovat, čehož využívají zejména rodiny a uplatňují tak příspěvky na dětské tábory či zubní rovnátka,“ představuje výhody VITAKARTY Mgr. Nicol Lenertová, tisková mluvčí OZP.   

KONZULTACE S LÉKAŘEM 24/7 

S VITAKARTOU máte k dispozici zdarma Asistenční službu, a to 24 hodin 7 dní v týdnu. Zajistí vám dostupnost zdravotní péče, v případě podezření na zdravotní problém můžete svůj dotaz poslat ve VITAKARTĚ přes Online medicínskou poradnu, kterou pro OZP zajišťuje společnost uLékaře.cz, a k lékaři se přímo i objednat. V aplikaci si můžete také do 24 hodin nechat vyhodnotit erudovaným kardiologem záznam křivky EKG z chytrých hodinek s CE certifikací, na jejichž pořízení OZP přispívá až 10 000 korun.  

PREVENCE NA PRVNÍM MÍSTĚ  

Prevence je způsob jak podchytit nemoc včas a zvýšit tak šanci na uzdravení. OZP dlouhodobě motivuje své pojištěnce k zodpovědnému přístupu o své zdraví, a proto v roce 2022 naplánovala přispět na preventivní programy nejvyšší částkou ze všech zdravotních pojišťoven v přepočtu na jednoho pojištěnce. Současně podmínila nárok na benefity tím, že pojištěnci budou ke svému zdraví přistupovat odpovědně a budou absolvovat běžné preventivní prohlídky. Pojištěnci na pravidla přistoupili, zájem o čerpání příspěvků v průběhu prvního pololetí je u klientů OZP rekordní!

BENEFITY PRO KAŽDÉHO

K nejvíce oblíbeným benefitům patří příspěvek na dentální hygienu ve výši až 2 000 korun v roce nebo na sportovní aktivity ve výši až 500 korun. Velmi často pojištěnci OZP také využívají možnost absolvovat sérii preventivních vyšetření v rámci řady STOP rakovině a civilizačním onemocněním, a to zdarma či s příspěvkem

Součástí široké nabídky, ze které si vybere každý klient OZP, jsou i programy pro specifické cílové skupiny – pro dárce krve, orgánů a kostní dřeně. OZP také přispívá na přímořské ozdravné pobyty dětí ve věku od 7 do 15 let a myslí na těhotné, maminky a novorozence, kterým přispívá na očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění či nabízí unikátní pojištění do 1 roku zdarma.

Přestože lze benefity u OZP čerpat snadno a online (např. z mobilu), zdravotní pojišťovna OZP myslí na všechny své klienty. Ti, kteří upřednostňují osobní setkání, mohou OZP navštívit na téměř 50 kontaktních místech napříč celým Českem.

CHCETE I VY SVÉHO ONLINE STRÁŽCE NA CESTĚ K PÉČI O ZDRAVÍ? 

Není nic snazšího, než vyplnit online přihlášku na  https://www.chcidoozp.cz, kterou teď navíc můžete podepsat bezpečně a snadno i prostřednictvím služby BankID SIGN

Související články