FACESTARAutotestDacia ovládla Rallye Aïcha des Gazelles. V hlavní roli Duster

Dacia ovládla Rallye Aïcha des Gazelles. V hlavní roli Duster

Posádka 310 (Hajar Elbied a Malika Ajaha) dokončila 31. ročník Rallye Aïcha des Gazelles vítězně, navzdory stovkám kilometrů v dunách a kamenitému terénu, defektu, a dokonce i písečné bouři.

Vozy Duster týmů 301 a 304, rovněž podporované značkou Dacia, při své první účasti v rallye doplnily stupně vítězů. Závěrečný návrat do bivaku byl ve znamení troubení a výkřiků radosti, s úsměvy na unavených, ale šťastných tvářích Hajar, Malika, Juliette, Marie, Sabine a Isabelle. Naše 3 týmy si splnily svůj sen o dobrodružství a překonání sebe sama naplno. Díky tomuto novému vítězství zůstává Dacia Duster od roku 2017 v kategorii Crossover neporažena. Dacia Duster, registrovaná v kategorii Crossover, vyžaduje pouze minimální přípravu předtím, než zdolá písek marocké pouště.

DACIA DUSTER DE L’EQUIPAGE N°310 – ELBIED – AJAHA

Vize motorismu

Rallye Aïcha des Gazelles je automobilový závod jako žádný jiný, který se zaměřuje na základní věci: lidi, sport a přírodu. Výzva spočívá v použití starých navigačních technik pouze s pomocí mapy a kompasu. Díky tomu, že nemáte k dispozici stopky ani GPS, nerozhoduje o vítězi rychlost. Stačí zvládnout jízdu v terénu a najít co nejkratší trasu mezi kontrolními body. Nekompromisně spolehlivý a robustní Duster opět dokazuje, že je stvořen k překonávání takových výzev.

„Gratulujeme našim „gazelám“ k hattricku s vozem Dacia Duster! Jsme na ně velmi hrdí za jejich vytrvalost a týmového ducha, což jsou hodnoty, které ve společnosti Dacia sdílíme.“ Denis Le Vot, Executive Vice-President, CEO, Dacia & Lada

Více než sport

„Gazely“ hájí věci, které jsou jim blízké; některé se zasazují o charitativní organizace, jako například Marie Dumas a Juliette Crépin z týmu 301, které podporují Solidarity Féminine, marockou neziskovou organizaci pomáhající matkám samoživitelkám.

DACIA DUSTER DE L’EQUIPAGE N°310 – ELBIED – AJAHA

Pokud jde o otázky životního prostředí, má akce svůj vlastní Výbor pro sociální a environmentální odpovědnost. Jeho cílem je podpořit spolupráci mezi partnerskými společnostmi, aby společně sdružily nápady a urychlily iniciativy v oblasti životního prostředí. Existuje také Charta environmentálního chování, jejímž cílem je zajistit odpovědnost všech, kdo se na akci podílejí. A konečně, od roku 2010 je Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc jedinou automobilovou sportovní soutěží na světě, která získala normu ISO-14001.

Rallye Aicha Des Gazelles Maroko

Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, která se poprvé konala v roce 1990, je výhradně ženský závod rallye. Na rozdíl od jiných závodů podporuje dobrodružství a navigaci v terénu ve starém stylu. Zdolávání písečných dun, kličkování mezi skalnatými výběžky, určování kurzu pouze pomocí mapy a kompasu – to je jen začátek toho, co čeká na vozy Dacia Duster v tomto Rallye. Během devíti dnů byly pilotky hodnoceny podle toho, zda se jim podaří najít všechna kontrolní stanoviště, a přitom urazit co nejmenší vzdálenost mezi nimi.

Vítězky: Hajar Elbied a Malika Ajaha se zúčastní své třetí Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc za volantem vozu Dacia Duster. Po loňském vítězství ve své kategorii doufaly tyto dvě pilotky vozů Dacia a zaměstnankyně Renault Group Maroc v další úspěšný ročník na domácí půdě pod číslem 310. Druhé vítězství v kategorii crossoverů za sebou by bylo vůbec prvním takovýmto vítězstvím. A sen se splnil.

Harmonogram

Pátek 18. března – Nice (Francie), evropské technické a administrativní kontroly.
Sobota 19. března – Nice, odlet a přejezd do Maroka.
Pondělí 21. března – Maroko, příjezd do Erfoudu. Technické a administrativní kontroly pro mimoevropské týmy.
Středa 23. března – Maroko.

Čtvrtek 24. března až čtvrtek 31. března – Maroko, etapy.
Pátek 1. dubna – Maroko, přejezd do Essaouiry.
Sobota 2. dubna – Maroko, Essaouira, příjezd, předávání cen a závěrečné zakončení akce.

Související články