FACESTARKrásaChytejte bronz bez bolesti! Víte o opalování pokožky opravdu všechno?

Chytejte bronz bez bolesti! Víte o opalování pokožky opravdu všechno?

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode( Chránit před slunečními paprsky byste měli nejen své tělo, ale  i tvář, pokud nechcete ve 40. letech vypadat na šedesát. Opalovací krémy si nechte na tělo a na obličej používejte krémy určené pouze na tvář.

Existují speciální ochranné a hydratační opalovací krémy na obličej. Koupit si také můžete hydratační krém s vysokou UVA a UVB ochranou. Mějte vždy u sebe i tyčinku na rty. Krémy používejte, i pokud je pod mrakem.

Sluneční paprsky mohou škodit i přes zamračenou oblohu. Nemáte-li krém, použijte make-up nebo pudr se sluneční ochranou. Důležité je také nosit kvalitní sluneční brýle. Praktický tip: Nechcete-li utrácet za drahé brýle a přesto chcete být dobře chráněná před sluníčkem, kupte si levnější brýle a pak si u optika nechte vyměnit skla za ty s kvalitnějším UV faktorem.

Voděodolné jsou in

Jedete-li v autě nebo autobuse, nezapomínejte, že sluneční paprsky škodí i přes zavřené okno. Buďte proto dokonale chráněni. Voděodolné opalovací krémy jsou velmi praktické, protože vás chrání při pobytu ve vodě. Ale po osušení je potřeba se natřít znova, především v časnějších odpoledních hodinách. „Pokud jste u moře, tak by ochranný faktor neměl být nikdy menší než 15, i když patříte k jedincům s tmavou pokožkou. Krém si nanášejte minimálně 20 minut před sluněním, aby měl dostatek času se vstřebat. Nanesení krému věnujte pečlivou pozornost, celé tělo byste si měla mazat minimálně 10 minut,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z internetového obchodu Krasa.cz.

Nezapomínejte na ušní boltce, kolena, předloktí, prsty u nohou. Pokud nejdete do vody, tak byste měli krém obnovovat zhruba každé dvě hodiny.

Díky potu totiž ztrácí po určité době svojí účinnost. Na přímém sluníčku používejte na pleť faktor minimálně 50 nebo si zahráváte s předčasným stárnutím pleti. „Dobrým doplňkem při slunění je také konzumace betakarotenu. Nechrání vás před spálením, ale připraví pokožku na slunění, prodlouží opálení a pomáhá ochránit proti působení volných radikálů, proti jejich škození také působí konzumace rajčat,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.).).).

Související články