FACESTARKrásaChcete mít zdravé a silné vlasy? 8 způsobů, jak podpoříte jejich růst...

Chcete mít zdravé a silné vlasy? 8 způsobů, jak podpoříte jejich růst a kvalitu zevnitř!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode(. Proto mají některé potraviny a v nich obsažené vitaminy a minerály schopnost zdraví našich vlasů podporovat. 

Proto mají některé potraviny a v nich obsažené vitaminy a minerály schopnost zdraví našich vlasů podporovat. 

1. Esenciální mastné kyseliny 

Tyto velmi specifické tuky jsou nezbytné pro správnou funkci organismu. Naše tělo však není schopné je samo vytvářet, proto je musíme přijímat v potravě. Jsou obsaženy především ve vlašských ořechách, lněném semínku, v rybách a avokádu. 

2. Kolagen

Kolagen obklopuje vlasová vlákna, s věkem se však vrstva kolagenu narušuje a vlasy se víc lámou. Jedním ze způsobů, jak pomoci tělu vytvářet více kolagenu, je příjem vitaminu C. Ten získáme především z ovoce, jako jsou citrusy či jahody, ale také například z červených paprik. Dalším efektem zvýšené tvorby kolagenu je redukce vrásek. 

3. Biotin 

Biotin je jedním z vitaminů B komplexu a je rozpustný ve vodě. Podporuje zdraví pokožky i vlasů a jeho zdrojem jsou ořechy, hnědá rýže a oves.

4. Keratin 

K tvorbě vlasové bílkoviny – keratinu – potřebujeme methylsulfonylmethan (MSM). Ten také posiluje vlasové folikuly. Malé množství MSM obsahuje listová zelenina, jako je mangold nebo potočnice, a košťálová zelenina, například zelí. Vařením se část MSM znehodnocuje, takže je nutné zeleninu jíst syrovou. 

5. Železo 

Pro zdravý růst vlasů je důležité i železo. Velké množství železa najdeme v melase, listové zelenině, v pórku, oříškách kešu, sušeném ovoci, ve fíkách a bobulích. Aby tělo železo dobře vstřebalo, potřebuje dostatek vitaminu C. 

6. Minerály 

Minerály, jako je křemík a zinek jsou také pro růst vlasů nezbytné. Jsou obsaženy v okurce, mangu, listové zelenině, fazolích, v celeru a v chřestu. Křemík obsahuje též přeslička. Vysoký obsah zinku je také v dýňových semínkách, v čerstvých ústřicích, para ořechách, vejcích a pekanových ořechách. 

7. Další látky 

Na růst vlasů má pozitivní vliv extrakt z rostliny saw palmetto, B komplex podporuje vlasové folikuly, vitamin E chrání vlasy před lámáním (je obsažen v slunečnicových semenech, mandlích, piniových oříšcích, sušených meruňkách, špenátu a olivách). Krevní oběh v pokožce hlavy podporuje rozmarýnový éterický olej, který lze přidávat do šampónu. 

8. Mořské řasy 

Mořské řasy, jako je kelp, nori, dulse, kombu a wakame obsahují jód, který je důležitý pro správnou funkci štítné žlázy. Hypofunkce štítné žlázy způsobuje řídnutí vlasů.

.).).).

Související články