FACESTARMódaČerné boty: Nejvyšší čas si jedny na podzim pořídit

Černé boty: Nejvyšší čas si jedny na podzim pořídit

Černé boty jsou jako základ šatníku, který se vyplatí mít doma v různých stylech. S blížícími se večírky černé boty určitě využijete. A zdá se, že tento trend hned tak nezmizí.

Černé boty jsou bezesporu jedním z nejvýraznějších trendů tohoto roku. Podobně jako bílé, které ovládly letošní léto. Černé kotníkové boty nebo kozačky mohou být třešinkou jinak minimalistického outfitu. Doslova nadčasově vypadají například i s džínami a kabátem.

foto archiv DEICHMANN

Klasika neomrzí

Klasické kozačky pod kolena slaví comeback a v černé barvě patří k absolutní klasice, které nosila už Brigitte Bardot nebo v dobách své největší slávy Kate Moss. A které dodávají přesně takovou dávku sex-appealu, jakou potřebujeme. 

Černé kozačky Graceland 1199 Kč, DEICHMANN

Klasické kozačky těsně pod kolena, ať už na silném nebo na jehlovém středním podpatku, samozřejmě vypadají skvěle se skinny džínami nebo třeba s manšestrovou mini sukní. Letos je noste hlavně s dlouhými kabáty nebo midi sukněmi a šaty. Jsou prostě cool.

DEICHMANN

Koně

Už nějakou tu sezonu se o naši pozornost snaží také kovbojské boty neboli koně. Tyhle boty zvládnou deštík, v pohodě se dají nosit, když je venku okolo nuly, skvěle se nazouvají a navíc vypadají elegantně. Tak to jsou rozhodně chelsea, známé také jako perka nebo koně.

K nepatrným dekorativním prvkům u klasické boty patří třeba v dolní části. DEICHMANN

Kotníkové i kozačkové, to je jedno, důležitá je hlavně typická ornamentální výšivka. Dlouhým šatům dodají potřebnou divokost, džínám zase žádoucí osmdesátkový look.

S kotníkovými kozačkami většinou nemůžete udělat chybu. DEICHMANN

Kotníkové 

Šněrování, hranatá špička, podpatek ve tvaru přesýpacích hodin… to vše se dá shrnout pod trend, který už druhým rokem ovládá boty. Viktoriánská éra se zde potkává se sedmdesátými léty a také nadčasovým stylem Francouzek, které tyto boty nosí nejraději. 

Bagančata se vám budou hodit, pokud holdujete odvážnějšímu stylu, milujete oversized kousky a pánské prvky. DEICHMANN

Těžké boty

Šněrovací boty s masivní traktorovou podrážkou evokují grunge i procházky po horách, motorkářský i army styl. Mohou mít ozdobné přezky, cvočky, výrazné šněrování i tlustou platformu. Masivní podrážky, zipy, šněrování i funkční prvky, jaké znáte z outdoorové obuvi, to vše je žádoucí a ideálně v kombinaci se sexy punčochami a dlouhými šaty nebo sukní. 

Robustní tenisky nazujte k rovným džínám, kotníčkové kozačky zas k pouzdrové sukni. DEICHMANN

Související články