FACESTARAutotestCenu Flotilové auto roku si odváží poprvé sportovní vůz Peugeot 408!

Cenu Flotilové auto roku si odváží poprvé sportovní vůz Peugeot 408!

Dynamický fastback Peugeot 408 byl 21. listopadu vyhlášen Flotilovým autem roku 2023 v České republice. Cenu převzal Roman Kraus, vedoucí fleetového prodeje značky Peugeot.  I v uplynulých letech se vozy Peugeot v této anketě pravidelně umisťovaly na stupních vítězů, a to v rámci jednotlivých kategorií, nejvyšší ocenění však značka v letošním roce získala poprvé v historii.

Titul Flotilové auto roku je oceňovaný zejména v oblasti fleetových prodejů. Rozhoduje o něm porota tvořená 150 správci vozových parků významných českých firem. Ti se sešli 21. září na polygonu v Hradci Králové, aby nominované vozy otestovali a rozhodli o vítězi.

foto archiv Peugeot

Fastback Peugeot 408 svými jízdními vlastnostmi porotce nepochybně zaujal, dle pořadatelů akce byl totiž nejvíce testovaných vozem ze všech kandidátů. K vítězství v anketě však významnou měrou přispěl i atraktivní design, za který byl tento vůz na začátku letošního roku odměněn i prestižním mezinárodním oceněním Red Dot Award 2023 v kategorii Produktový design.

foto archiv Peugeot

Dalšími argumenty vozu Peugeot 408, které jsou významné zejména z pohledu firemních klientů, jsou dva plug-in hybridní pohony o výkonu 180 nebo 225 koní. Před několika dny se nabídka motorizací rozrostla i o mild-hybrid a v příštím roce dorazí Peugeot 408 také jako 100% elektromobil.

Jsem nesmírně hrdý, že se našemu vozu Peugeot 408 podařilo prosadit v tak silné konkurenci. Názorně ukazuje, jak rychle a výrazně se značka vyvíjí z pohledu designu i technologií. Jsem rád, že se modelová řada 408 dále rozrůstá a že již brzy budeme moci našim klientům představit tento vůz s novým pohonem,“ řekl Roman Kraus, vedoucí fleetového prodeje značky Peugeot.

foto archiv Peugeot

V anketě Flotilové auto roku značka Peugeot v uplynulých letech slavila řadu úspěchů díky prvenstvím v jednotlivých kategoriích. Například v loňském roce Peugeot 308 SW zvítězil v kategorii Referentské vozy, v roce 2021 Peugeot e-208 v kategorii Elektrické vozy a v roce 2020 Peugeot Partner v kategorii Užitkové vozy.

foto archiv Peugeot

Související články