FACESTARKrásaBeta karoten jako záruka dokonale opálené zdravé pokožky

Beta karoten jako záruka dokonale opálené zdravé pokožky

Přirozená bronzová barva a zdravá pokožka je to, čeho se s prvními slunečními paprsky snaží dosáhnout každá z nás. Rychle se opálit a ještě k tomu chránit pokožku, není ale jen o krémech s faktory proti škodlivému UV záření. Naštěstí existuje beta karoten.

Nejlepším zdrojem beta karotenu a jemu příbuzných látek, které ho obsahují a odborně se nazývají karotenoidy, se nacházejí v potravinách. Na první pohled je poznáme díky jejich červené, žluté nebo oranžové barvě a ve většině případech jde o ovoce a zelenina, jako jsou například mrkev, rajčata nebo papriky.

Velké množství ale obsahují i ty zelené jako je brokolic nebo špenát. Ve všech těchto potravinách jsou tedy látky, které když se dostanou do našeho těla, napomáhají zhnědnutí pokožky. V žádném případě si ale nemůžeme myslet, že nás tyto látky chrání před škodlivým UV zářením a není potřeba už používat žádný přípravek s ochranným UV filtrem. Chrání a vyživují pokožku, ale neochrání nás už před jejím spálením.

Alfa i omega pro krásnou pleť

Beta karoten a karotenoidy nepůsobí ale jen na zhnědnutí pokožky. Ovlivňují také kvalitu a vitalitu vlasů, očí a dokonce i zubů. Důkazem toho je jejich nedostatek v těle. Když jich je málo, pokožka může být suchá, vrásčitá, rty jsou popraskané a může dojít i ke zvýšení vypadávání vlasů. Jejich pravidelné užívání má tedy velký význam po celý rok.

Dostat těchto látek optimální množství do těla jen díky stravě je ale hodně obtížné. Naštěstí existují na trhu nejrůznější doplňky stravy, které obsahují jejich koncentrované optimální množství. 

Super antioxidant

Kromě nepostradatelného beta-karotenu obsahuje výtažky z měsíčku a sedmikrásky i přírodní výtažky spolu s biotinem, selenem, vitaminy C a E, které vytvářejí vysoce účinný komplex. Ten má nejen příznivý vliv na stav pokožky a očí, ale současně podporuje celkovou odolnost a vitalitu organizmu.

Doporučujeme užívat už s nástupem jara, tedy zhruba 2 měsíce před sluněním, ale začít s jeho užíváním můžete kdykoliv. Obsahuje totiž i již zmiňovaný vitamin E, který je významný antioxidant. Přispívá totiž k ochraně buněk před oxidativním stresem a pomáhá také odstraňovat volné radikály, ochraňuje buňky před jejich poškozením a tím i stárnutím. Aby se účinky přípravku projevily, stačí přitom užívat jednu tabletu po dobu jednoho měsíce.

5 důvodů proč užívat beta-karoten

  • připraví pokožku na opalování
  • podpoří bronzovou barvu a prodlouží opálení
  • šetří zrak
  • prospívá nejen pokožce, ale také vlasům a nehtům
  • obsažené vitamíny podpoří dobrou kondici

Související články