FACESTARKrásaAkné není jen pro puberťáky. Dokáže pěkně potrápit i v dospělosti!

Akné není jen pro puberťáky. Dokáže pěkně potrápit i v dospělosti!

Pupínky se mohou objevit kdykoli: v pubertálním věku se s nimi setká skoro každý, ani v plné dospělosti však nejsou ničím neobvyklým. Ve skutečnosti by se akné dalo označit za celosvětovou epidemii, která postihne každého desátého člověka na planetě. To z něj činí jedno z nejrozšířenějších onemocnění současnosti. A nejde jen o fyzické problémy.

Akné, jako viditelné onemocnění kůže, může mít hluboký dopad na duševní zdraví, sebevědomí a sebeúctu. Někdo ho zakrývá, jiný se ho zase snaží ignorovat a jednoduše se s ním učí žít. Ale co když existuje lepší řešení – takové, které si na problém (doslova) posvítí a které dá šanci žít život bez pupínků každému?

foto archiv FOREO

Společnost FOREO, přední světová značka v oblasti hi-tech péče o pleť, uvedla na trh svou nejnovější inovaci v oblasti léčby akné – pero ESPADA™ 2. To kombinuje terapii modrým světlem s T-Sonickými pulzacemi, které se zaměřují na bakterie způsobující akné hluboko v pórech a eliminují je. Tento převratný nástroj na čištění aknózní pleti je navržen tak, aby zákazníkům pomohl dosáhnout čisté a zdravé pokožky pomocí pokročilé technologie v pohodlí jejich domova. Pero ESPADA™ 2 je také navrženo tak, aby bylo kompaktní a přenosný, takže si blahodárného ošetření budete moct užít i na cestách. Jeho baterie vyniká dlouhodobou výdrží – na jedno nabití ho můžete použít až 240x. 

foto archiv FOREO

Po úspěchu své první generace přináší ESPADA™ 2 ještě dokonalejší funkce pro účinnou a šetrnou léčbu akné. Tento lékařský přístroj schválený Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (anglicky Food and Drug Administration, FDA) klinicky prokázal, že ošetřuje a léčí aknózní pleť rychleji a účinněji než kdykoli předtím. Odstraňuje nejen stávající pupínky a zánět, ale reguluje i tvorbu kožního mazu, aby se předešlo budoucímu výskytu akné. Na základě 28denní spotřebitelské klinické studie společnosti FOREO hlásí 3 ze 4 zákazníků pera ESPADA™ 2 viditelné výsledky již po prvním použití, zatímco 4 z 5 zákazníků zaznamenali snížení výskytu pupínků a hladší, méně mastnou pleť. 

foto archiv FOREO

„Společnost FOREO se věnuje hledání a poskytování řešení specifických kožních problémů. V roce 2023, kdy slavíme 10. výročí, představujeme několik nových přístrojů, které budou o pleť pečovat jako nikdy předtím. S ohledem na to hrdě představujeme pero ESPADA™ 2, nejnovější inovaci a výsledek dlouholetého výzkumu a vývoje,“ popisuje Vladimir Cuturilo – generální ředitel FOREO Eastern Europe, a dodává, že FOREO dobře ví, že akné může mít zásadní vliv na sebevědomí a sebeúctu lidí. S nástrojem ESPADA™ 2 tak společnost nabízí účinné a přitom šetrné řešení, které je podloženo vědeckými poznatky a přináší skutečné výsledky. Je neinvazivní, bezbolestné a vhodné pro všechny typy pleti. 

Inovace stojící za perem ESPADA™ 2 

ESPADA™ 2 kombinuje modré LED světlo a T-Sonické pulzace – vysoce účinný motor, který pohání každé zařízení FOREO. 

foto archiv FOREO

Modré světlo proniká do pokožky a zaměřuje se na hluboko usazené bakterie, které jsou zdrojem pupínků. Jejich eliminací pomáhá modré LED světlo snížit závažnost a četnost akné, a to s dlouhodobými výsledky. 

T-Sonické pulzace jemně masírují obličej, stimulují mikrocirkulaci, usnadňují obnovu pleti a eliminují jizvy, které na pleti zůstávají. Zvyšují také vstřebávání přípravků, jako je například lokální gel na akné FOREO ESPADA™ BHA+PHA, a tím zvyšují jejich účinnost. 

Jednoduché kroky používání nástroje ESPADA™ 2 spolu s gelem na akné ESPADA™ BHA+PHA jsou součástí švédského rituálu proti akné společnosti FOREO. Tato rutina nabízí uživatelsky přívětivý systém podpořený klinickými studiemi jedinečných produktů v pouhých 3 krocích: počínaje kartáčkem LUNA™ 4 pro čištění pleti a následně lokálním gelem na akné ESPADA™ BHA+PHA a perem ESPADA™ 2 pro ošetření pupínků. 

foto archiv FOREO

foto archiv FOREO

Výsledky 28denní spotřebitelské klinické studie společnosti FOREO. 

Na rozdíl od tradiční léčby akné, která se zaměřuje na větší oblasti na povrchu pleti, průlomové pero ESPADA™ 2 cílí na každý jednotlivý pupínek a léčí ho s maximální přesností. Také přirozeně reguluje produkci kožního mazu, aniž by pokožku nadměrně vysušovalo nebo způsobovalo olupování kůže, k čemuž vlivem tradičních ošetření často dochází. Stejně jako všechny přístroje FOREO je i pero ESPADA™ 2 vyrobeno z ultrahygienického silikonu, který zabraňuje šíření bakterií z jedné části pokožky na druhou.

foto archiv FOREO

Pro ty, kteří trpí opakovaným výskytem pupínků, zanícením pleti nebo jizvičkami po akné na určitých místech, vyvinula společnost FOREO přístroj ESPADA™ 2 plus s výkonnou modrou LED diodou, která proniká do pokožky a ničí bakterie způsobující akné přímo u zdroje.   

Související články