FACESTARAdventní kalendářAdventní kalendář den číslo 24: Vyhrajte luxusní vestavěnou troubu Gorenje XXL

Adventní kalendář den číslo 24: Vyhrajte luxusní vestavěnou troubu Gorenje XXL

V našem vánočním adventním kalendáři zbývá poslední okénko a pod ním se ukrývá skvělá vestavná trouba Gorenje se spoustou vymožeností. Čím vším dokáže zjednodušit život a na koho čeká?

Naše hlavní výhra Gorenje BPS6747A06X patří do nové generace XXL trub OptiBake. Spojuje je mimořádný objem 77 l, teplotní rozsah až do úctyhodných 300 °C, pečení s termosondou nebo s přidanou párou a také něco, co mají jako jediné na trhu – dvou, a dokonce třífázové pečení. Dovedou i zdravě fritovat horkým vzduchem bez tuku. Nechybí jim ani automatické recepty, když nevíte kudy kam, nebo funkce pro automatické čištění, aby byl každý den život jednodušší. Ať se pustíte do čehokoliv, s troubou Gorenje SE TO udělá vlastně samo.

foto archiv Gorenje

Inovativní patentovaný tvar HomeMade

Výherní trouba Gorenje BPS6747A06X má patentovaný tvar vnitřního prostoru HomeMade po vzoru tradičních klenutých pecí na dřevo, aby mohl vzduch rovnoměrně proudit kolem pokrmu – výsledkem je skutečně rovnoměrné pečení a možnost přípravy více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí, a to až na pěti úrovních najednou. A to úsporně –patří do energetické třídy A+.

foto archiv Gorenje

Pizza jako od Itala

S přesností na jeden stupeň můžete volit teplotu od 30 °C ideální třeba pro podporu kynutí až po mimořádných 300 °C, což je teplota, při které si doma připravíte skutečně chutnou a křupavou pizzu, focacciu, tortilly a řadu dalších dobrot, které potřebují pořádně rozpálenou troubu nebo pec s rovnoměrným prouděním vzduchu. Pro tyto dobroty je určený automatický program Pizza. Ta nejlepší pizza ve městě se tak bude podávat zaručeně u vás doma. 

foto archiv Gorenje

Automatika i profesionální pečení v krocích

Trouba má programovací modul se 22 vyzkoušenými automatickými programy i pro začátečníky. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba. Vlastně SE TO udělá samo.

Pokud patříte naopak k ostříleným kuchařům se spoustou zkušeností, uvítáte funkci StepBake pro pečení ve dvou nebo třech krocích. To se hodí při přípravě pokrmů, které vyžadují v průběhu přípravy změny teploty. Na začátku nastavíte způsoby ohřevu, teploty a čas pečení, a pak už necháte zbytek na troubě. 

Pára i teplotní sonda pro dokonalou chuť

Na pomoc si můžete přizvat i páru s funkcí ExtraSteam,  kdy stačí nalít vodu do pekáče a zapnout parní funkci, která generuje páru přesně v okamžicích, kdy je to potřeba. 

Teplotní sonda se spolu s programem pro automatické pečení masa zase postará, aby bylo propečené přesně tak jak potřebujete. 

Horkovzdušné fritování bez tuku

Trouba otevře dveře i pro zdravé fritované dobroty, připravené jen s kapkou oleje nebo úplně bez tuku pomocí intenzivního horkovzdušného ohřevu AirFry+. Funguje podobně, jako horkovzdušná fritéza. 

Spousta dalších možností

Mezi dalšími vymoženostmi trouby je i pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalšího. K pohodě v kuchyni přispívá i tlumené otevírání i dovírání dvířek nebo teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trub je z mimořádně odolného smaltu SilverMatte, který se snadno udržuje v čistotě pomocí pyrolýzy.

foto archiv Gorenje

Intuitivní ovládání

Nebojte se, že je ovládání věda – troubu nastavíte snadno a intuitivně prostřednictvím centrálního ovládacího knoflíku a přehledného displeje.

foto archiv Gorenje

Adventní kalendář den číslo 24

Odpovězte na soutěžní otázku do 31. 12. a vyhrajte vestavnou multifunkční troubu Gorenje BPS6747A06X. Vyhrává v pořadí 956 správná odpověď.

Soutěžní otázka: Za jak dlouho se předehřeje trouba Gorenje BPS6747A06X na 200 °C? Nápovědu najdete zde!


Související články