FACESTARMóda a krásaÚčinné tipy proti akné, které si snadno připravíte doma!

Účinné tipy proti akné, které si snadno připravíte doma!

.html_entity_decode(.html_entity_decode(.html_entity_decode( Akné bohužel trápí mnohé z nás a může zanechat na tvář nepěkné jizvy, a nejen na tváři, ale i na duši. Pokud nejste milionář a nemůžete si dovolit drahé dermatologické zákroky, jistě cítíte beznaděj a říkáte si „jak bych se tak mohl/a zbavit svého akné“.

Jenomže nic není nemožné, existuje domácí léčba, jednoduchá a levná, která vyčistí vaší pleť a pomůže nalézt klid na duši.

1. Med a skořice

Smíchání medu se skořicí je výborný lék pro řadu věcí; například při hubnutí nebo posílení imunity, stačí jej smíchat s vodou a vypít, ale především dokáže zúčtovat s akné. Med dokáže ničit bakterie, vyskytující se v akné a skořice má protizánětlivé účinky, takže snižuje zarudnutí a otok pupínků. Na medově-skořicovou masku budete potřebovat dvě lžíce medu a jednu menší lžičku skořice. Smíchejte a důkladně rozetřete na vaší pleť, stačí nechat působit 10-15 minut a poté důkladně omýt.

2. Med a mléko

Pokud zrovna doma nemáte skořici, můžete použít jako náhradu mléko. Mléko (nebo jogurt, pokud chcete) pomáhá snižovat zarudnutí akné a snižuje tak zanícení. Jen se ujistěte, že mléko bude plnotučné nebo polotučné, z důvodu obsahu živin ve mléce. Už ve starověkém Egyptě bylo mléko používáno jako lék na stáří. Královna Kleopatra se v něm denně koupala. Stačí jedna lžíce medu a mléka, a rozetřít. Poté nechat 15 minut působit a smýt teplou vodou. Cítíte se už jako královna?

3. Tea tree olej

Pravděpodobně tuhle „zraň“ proti akné nebudete mít doma, nicméně ji zde musíme zmínit, protože opravdu účinná. Seženete ji ve většině obchodů se zdravou výživou. Tea tree olej funguje k odblokování pórů a zároveň působí antibakteriálně. Zřeďte Tea tree olej s vodou a natřete na problémové oblasti a nechte působit. Toto je jediný lék, které nemusíte po určité době smýt, ale pokud je vaše pokožka citlivá můžete směs zředit s Aloe Vera gelem místo vody.

Takže zde máte 7 účinných bojovníků proti akné, které vám pomohou proti akné. Pokud máte recept na další lék proti akné či jste zkusili jeden z našich, pošlete nám email do naší redakce.).).).

Související články