FACESTARKrása7 důvodů proč při opalování používat kokosový olej.

7 důvodů proč při opalování používat kokosový olej.

Je opravdu málo produktů, které má tak široké využití jako je kokosový olej. Pokud je kvalitní, dokáže skutečné zázraky. Oceníte ho především v péči o pokožku, vlasy i na slunci.

Ano, léto a horké letní dny jsou tady. Existují dva typy lidí, jedni, kteří letním měsícům neholdují kvůli velkému množství prachu, vlhkosti a pocení. Druzí zase nedočkavě čekají na horké letní dny, a především se těší na čas opalovaní. Je však také důležité, aby se při vystavování na slunci dodržovala bezpečnost v podobě nejrůznějších „mazadel“! Tím nejlepším ochráncem z řad přírodních přípravků je všestranný a oblíbený kokosový olej.

7 důvodů proč používat kokosový olej

1. Žádná chemie

Mnoho ochranných krémů proti slunečnímu záření obsahují chemikálie a přísady, jako jsou třeba parabeny a rozpouštědla. Ačkoli chrání pokožku před škodlivými UV paprsky, tyto chemické látky mohou způsobit nežádoucí účinky. Lidé s citlivou pletí mohou hůře tyto krémy snášet. Kokosový olej, naopak, neobsahuje žádné škodlivé složky nebo chemická látky, a tak je výborným přípravkem při ochraně proti slunečnímu záření.

2. Vyživuje a hydratuje

Na rozdíl od typických ochranných krémů proti slunečnímu záření, kokosový olej pomáhá pokožce, aby zůstala hydratována. Jeho přírodní mastné kyseliny zajistí, že vaše pokožka zůstává dobře hydratovaná, dokonce i hodiny po aplikaci a napomáhá kůži, aby po opalování nebyla vrásčitá a suchá.

3. Ochranná vrstva

Ať už aplikujete kokosový olej samotný nebo jej smícháte s opalovacími krémy, kokosový olej vytváří ochrannou vrsvu, která pomáhá odrážet UV záření!

4. Chrání před infekcí

Když trávíte hodiny na pláži či u bazénu a zkoušíte chytit bronz, vaše pokožka je vystavena různým bakteriím a mikroorganismům, kteří vám mohou způsobit zdravotní komplikace. Kokosový olej prokázal antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti, které pomáhají chránit pokožku před těmito škůdci.

5. Zářivý vzhled

Silné sluneční záření může sice zajistit, že vaše pokožka bude krásně tmavá, ale také suchá. Aplikací kokosové oleje pomůžete pokožce zářit a to doslova; vaše pokožka bude přitažlivější a lesklejší.

6. Rychlejší opálení

Kokosový olej se velmi rychle vstřebává do pokožky a díky snadné produkci melaninu, rychle a učinně pomáhá při opalování.

7. Vitamín D

Během opalování vstřebáváte vitamín D, který je potřebný pro realizaci různých fyziologických funkcí v lidském těle. Problém s opalovacími krémy je, že blokují vitamín D spolu se škodlivým UV zářením. To však není případ kokosového oleje!

Použití

Je to docela jednoduché; vezměte si dostatečné množství kokosového oleje a rozmasírujte po celém těle. Tuto masáž olejem provádějte zhruba každou půl hodinu během pobytu na slunci. Pro dosažení nejlepších výsledků, používejte panenský a organický kokosový olej. Ostatní varianty tohoto oleje neobsahují všechny přírodní „dobroty“.

Související články